REKLAMA

Włamali się do samochodu – usłyszeli zarzuty

PRZEWORSK / PODKARPACIE. Zarzut włamania do samochodu usłyszało dwóch mieszkańców powiatu przeworskiego, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek włamali się do renault zaparkowanego w Przeworsku. Obaj zostali zatrzymani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

303-167714

Foto: KMP Przeworsk

W poniedziałek o godz. 1.30 w nocy dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy uszkodzili zaparkowany na drodze samochód. Zgłaszający dokładnie opisał sprawców. We wskazane miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Na widok radiowozu zaczął on uciekać. Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Na jego ubraniu znajdowały się kawałki rozbitego szkła. 19-latek miał przy sobie przedmioty skradzione z samochodu marki Renault Scenic. 19-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Kilka godzin później policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców. Był nim 21-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas składania wyjaśnień przyznali, że chcieli włamać się jeszcze do innego samochodu, ale szyba w drzwiach nie chciała się rozbić. Teraz odpowiedzą także za drugi czyn – usiłowanie włamania. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)