REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz o przyszłości polskich pielęgniarek i położnych

PODKARPACIE. 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Minister Pracy i Polityki Społecznej, jedynka podkarpackiej listy PSL do Parlamentu Europejskiego – Władysław Kosiniak-Kamysz mówił dziś o podniesieniu atrakcyjności zawodu pielęgniarki. Jego zdaniem jest to wyzwanie nie tylko dla Polski ale także dla Unii Europejskiej.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał dziś, że Polskie Stronnictwo Ludowe od miesięcy interesuje się tematem zwiększenia kompetencji pielęgniarek.

Jakiś czas temu partia ogłosiła „Pakiet dla zdrowia”, czyli propozycje zmian w służbie zdrowia i opiece pielęgniarskiej. – Pielęgniarki muszą się ciągle kształcić i zdobywać kolejne przywileje i uprawnienia. W przyszłości mogłyby m.in. wypisywać recepty – tłumaczył podczas konferencji prasowej w Ropczycach Kosiniak-Kamysz.

Minister Kosiniak-Kamysz podkreślał, że właśnie w tą stronę idzie Europa i Polska musi wziąć z niej przykład.  Jego zdaniem nowe przepisy mogą zostać wprowadzone w 2016 roku. -Wyzwaniem dla nas jest zwiększenie atrakcyjności tego zawodu pielęgniarki i położnej i liczby studentów na tych kierunkach. Nie wyobrażam sobie przejścia kryzysu demograficznego z jakim teraz się zmagamy i zapewnienia odpowiedniej opieki osobom starszym bez pielęgniarek – mówił przedstawiciel rządu.

 

kk1

12-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wladyslaw-kosiniak-kamysz-o-przyszlosci-polskich-pielegniarek-i-poloznych