REKLAMA

W niedzielę finał sezonu kulturalnego: „Rzeszowski Dom Kultury – Mieszkańcom Rzeszowa”. Gwiazdą wieczoru Strachy Na Lachy (FILM)

Rzeszowski Dom Kultury szykuje się do wielkiego podsumowania sezonu kulturalnego 2013/2014. Będzie miało ono miejsce podczas nadchodzącej, czwartej edycji imprezy pn. „Rzeszowski Dom Kultury – Mieszkańcom Rzeszowa”, która odbędzie się 15 czerwca 2014 roku na rzeszowskim Rynku.

Patronem medialnym imprezy „Rzeszowski Dom Kultury – Mieszkańcom Rzeszowa” jest portal Rzeszów24.pl.

Na scenie zaprezentuje się ponad sześciuset wykonawców, a cały dzień atrakcji zamknięty zostanie koncertem zespołu Strachy Na Lachy.

Nadchodząca impreza plenerowa będzie przekrojem wielkiej ilości atrakcji, jakie Rzeszowski Dom Kultury miał do zaoferowania mieszkańcom miasta w ostatnich dziewięciu miesiącach. W skład tej oferty kulturalnej wchodziła bogata propozycja zajęć artystycznych, edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych. Propozycja ta uzupełniona była obszernym kalendarzem imprez, wśród których były liczne festiwale muzyczne, konkursy plastyczne, spektakle taneczne, przedstawienia teatralne oraz turnieje sportowe. Był to również okres licznych sukcesów podopiecznych Rzeszowskiego Domu Kultury, a także wizyt znanych i cenionych ludzi kultury, takich jak Renata Przemyk, Stan Borys, Marek Piekarczyk, Stefan Machel czy muzycy Oddziału Zamkniętego.

Impreza „Rzeszowski Dom Kultury – Mieszkańcom Rzeszowa” odbędzie się 15 czerwca na rzeszowskim Rynku. Otworzy ją o godzinie 13:00 barwny korowód tancerzy, który przejdzie ulicami miasta i będzie prowadzony przez Paulo Bomfim z grupy Capoeira. Następnie mieszkańcy będą mogli obejrzeć na scenie rzeszowskiego Rynku czterogodzinny program artystyczny w którym znajdą się bloki taneczne, prezentacje wokalne i prezentacje wokalno-instrumentalne, jak również przygotowany specjalnie na tę okazję muzyczny występ instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury. W tym czasie na płycie Rynku będzie dostępnych wiele dodatkowych atrakcji w postaci warsztatów dla dzieci.

O godzinie 18:15 rozpocznie się na scenie blok koncertowy, podczas którego wystąpią najpierw lokalne zespoły rockowe Po Naszemu oraz Mr. TnT. Jako gwiazda wieczoru zagra natomiast jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny rockowej – grupa Strachy Na Lachy.

Strachy Na Lachy / foto: Radosław Polak

Strachy Na Lachy / foto: Radosław Polak

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w imprezie wszystkich mieszkańców Rzeszowa, gdyż to właśnie im dedykowane jest każdego roku to szczególne wydarzenie. Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z działalnością i ofertą licznych filii Rzeszowskiego Domu Kultury, a także znakomita rozrywka dla wszystkich grup wiekowych.

RZESZOWSKI DOM KULTURY – MIESZKAŃCOM RZESZOWA
15 czerwca 2014 r. – rzeszowski Rynek

Program imprezy:
13:00 – korowód tancerzy prowadzony przez Paulo Bomfim z grupy Capoeira

PROGRAM ARTYSTYCZNY (SCENA):
14:00 – 18:00:
– blok tańca show dance,
– blok tańca nowoczesnego,
– prezentacje wokalne,
– blok tańca orientalnego,
– prezentacje wokalno-instrumentalne,
– blok tańca nowoczesnego,
18:00 – prezentacja instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury,
18:15 – koncert zespołu Po Naszemu,
19:00 – koncert zespołu Mr. TnT,
20:00 – gwiazda wieczoru: STRACHY NA LACHY.

DODATKOWE ATRAKCJE (PŁYTA RYNKU):
14:00 – 18:00:
– mini siłownia „Strong Man” dla dzieci,
– przeciąganie liny,
– „Dzieci Architektami Ogrodów” – warsztaty projektowania,
– „Sztuka Latania” – warsztaty plastyczne,
– zagraj w szachy z Mistrzem Polski.

źródło: materiały nadesłane

11-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wkrotce-final-sezonu-kulturalnego-rzeszowski-dom-kultury-mieszkancom-rzeszowa-gwiazda-wieczoru-strachy-na-lachy