REKLAMA

Wiosenne nadzieje

RZESZÓW. Rozmowa z Waldemarem Szumnym, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

Rzeszów 24.pl – Patrząc na ostatnie wydarzenia w miejskim samorządzie, jak Pan je ocenia?

Waldemar Szumny – Można powiedzieć, że wraz z nadejściem wiosny widać również zmiany na lepsze w miejskim samorządzie – Rzeszów powoli, aczkolwiek konsekwentnie zaczyna podążać we właściwym kierunku. Jest to szczególnie ważne wobec tego, co można było obserwować przez ostatnie lata.

Rzeszów 24.pl – Co dokładnie ma Pan na myśli?

Waldemar Szumny – Można wymienić tu nie tylko pierwsze pozytywne symptomy zmian, jakie pojawiły się przy okazji inicjatywy dotyczącej budżetu obywatelskiego – tutaj już 15. kwietnia trafi na dodatkową sesję nowa uchwała na temat RBO 2015. Obecnie widać kolejne dobre rozstrzygnięcia, np. związane z estetyką miasta – po kilkutygodniowej medialnej batalii i opiniach ekspertów zniknęły wreszcie całoroczne światełka świąteczne. Widać  też realną szansę na ochronę historycznej części Śródmieścia, gdzie juz została podjęta pierwsza uchwała, a kolejne są opracowywane przez radnych z Komisji Gospodarki Przestrzennej.

Rzeszów 24.pl – A czy w samej Radzie Miasta również wiosna wniosła elementy ożywcze?

Waldemar Szumny – W pewnym sensie tak. Po krótkiej analizie dotychczasowej pracy, większość radnych pozytywne podeszła do dwóch zmian związanych z merytoryczną oceną przez radnych działania niektórych komisji – na sesji było wiele wypowiedzi członków obu komisji na temat dotychczasowej pracy. Ponadto zahamowano wreszcie bezsensowne wyrywanie kolejnych sołectw z okolicznych gmin, mimo że stanowisko mieszkańców Rzeszowa jest tu jednoznaczne – jedynie około 3% rzeszowian wykazało zainteresowanie tematem. Pojawiła się poza tym szansa na wykreowanie nowego symbolu Rzeszowa, którym nasze miasto mogłoby się szczycić i z którego mogłoby być dumne – są nawet profesjonalne badania w tym zakresie, niebawem pojawią się konkrety.

Rzeszów 24.pl – A skąd i czy w ogóle uda się znaleźć poparcie dla tych zmian?

Waldemar Szumny – Zmienia się po prostu postawa wielu radnych, to pokazują wyniki ostatnich głosowań. Jest budujące, że tak wielu radnych spogląda z troską na to, co dzieje się w naszym mieście. I naprawdę pojawiła się nadzieja na to, że w końcówce tej kadencji wiele spraw ulegnie unormowaniu, z korzyścią dla prawidłowego i prawdziwego rozwoju stolicy województwa.

 

31-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wiosenne-nadzieje