REKLAMA

WiMBP w Rzeszowie zaprasza na finał konkursu Pióro Pegaza 2018

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na finał poetyckiego konkursu Pióro Pegaza 2018. Artystyczną oprawą wieczoru będzie koncert Ewy Siembidy. Wydarzenie rozpocznie się 24 października 2018 r. o godz. 17.00, w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP przy ul. Żeromskiego 2  w Rzeszowie.

najdrozszy wyraz_nagrody_strona

Foto: Materiał nadesłany

Pióro Pegaza 2018 to czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego, którego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Tegoroczna edycja, pod hasłem „Najdroższy wyraz ….” zorganizowana została w związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs skierowany był zarówno do debiutujących poetów, jak i twórców z określonym dorobkiem.

Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem, do oceny merytorycznej zakwalifikowano 102 prace.  Wiersze oceniało jury w składzie: dr Zofia Brzuchowska, literaturoznawca, krytyk literacki – Przewodnicząca, dr Iwona Piętak, redaktor Polskiego Radia Rzeszów Lucyna Kloczkowska, kustosz, kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego WiMBP w Rzeszowie.

Laureatów poznamy podczas uroczystego rozdania nagród, które odbędzie się 24 października 2018 r., o godz. 17.00,  w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP przy ul. Żeromskiego 2  w Rzeszowie.

Artystyczną oprawą wieczoru będzie koncert Ewy Siembidy – wokalistki jazzowej, studentki Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Muzyki UR, Absolwentki Kulturoznawstwa na UMCS w Lublinie. Artystka udziela się w różnych projektach muzycznych z pogranicza muzyki soul, jazzu i popu. Miała przyjemność występować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. Natalią Kukulską i Grażyną Łobaszewską. Wraz z występującym z nią w duecie pianistą jazzowym Tomaszem Jachymem zdobyła I miejsce w piątej edycji „Student ma talent” na tegorocznych KultURaliach.

Źródło: Materiał nadesłany

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wimbp-w-rzeszowie-zaprasza-na-final-konkursu-pioro-pegaza-2018-1888