REKLAMA

WiMBP w Rzeszowie przywróciła wolny dostęp do zbiorów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przywróciła dla czytelników wolny dostęp do zbiorów oraz możliwość korzystania z czytelni i stanowisk komputerowych przy zastosowaniu procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego.

book-4126481_1920-770x450

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

Od 14 czerwca przywrócono możliwość korzystania ze zbiorów oraz czytelni i stanowisk komputerowych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie.

 

We wszystkich filiach obowiązują następujące obostrzenia sanitarne:

– W bibliotekach obowiązuje wolny dostęp do półek, z wyłączeniem Filii nr 15, w której zbiory podaje zawsze bibliotekarz.
– Poza wypożyczalniami i czytelniami obowiązuje zamknięty dostęp do pozostałych przestrzeni WiMBP w Rzeszowie.
– Obowiązuje limit liczby Czytelników przebywających w przestrzeniach bibliotek w tym samym czasie. Informacja o limicie osób umieszczona jest przed wejściem do danej biblioteki.
– Czytelnicy wchodzący na teren biblioteki zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa przy pomocy maseczki, bezwzględnej dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego – min. 1,5 metra.
– Wydzielone stanowiska komputerowe i miejsca w czytelniach mogą być zajmowane przez użytkowników z zachowaniem dystansu społecznego.
– W związku z limitami Użytkowników jednocześnie przebywających w placówkach, czas korzystania z czytelni i stanowisk komputerowych nie może przekroczyć 1 godziny.

Punkt biblioteczny Filii nr 9 zlokalizowany w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 79a jest zamknięty do odwołania. Książki wypożyczone w Punkcie bibliotecznym można zwracać w Filii nr 9 przy ul. Czackiego 5.

 

Bibliotekarze zachęcają do wcześniejszego skorzystania z katalogu online przed przyjściem do biblioteki, w celu dokonania wyboru książek i innych materiałów do wypożyczenia.

Informacji o funkcjonowaniu bibliotek udzielają bibliotekarze filii i oddziałów. Kontakt do filii i oddziałów można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

 

Źródło: WiMBP w Rzeszowie

 

 

20-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)