REKLAMA

Wielka szansa dla studentów. Centrum badawcze za 34 mln zł już otwarte! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Przy Uniwersytecie Rzeszowskim powstało Podkarpackie Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska. Obiekt za 34 mln zł znajduje się na rzeszowskim osiedlu Zalesie, przy ul. Zelwerowicza. Dzięki nowoczesnej aparaturze studenci zdobędą praktyczne umiejętności.

Podkarpackie Centrum Innowacyjno-Badawcze to niezwykle ważna inwestycja. W obiekcie znajdują się m.in. sale wykładowe, ćwiczeniowe i laboratoria m.in. chemii gleby, biologii gleby, fizyki gleby oraz mikrobiologii. Aparatura badawcza kosztowała blisko 12 mln zł. Sale laboratoryjne zostały wyposażone w najwyższej klasy sprzęt specjalistyczny i aparaturę służącą do prowadzenia badań w zakresie monitoringu środowiska.  – Laboratoria, które dzisiaj otwieramy są przyszłością dla całego regionu dają szerokie możliwości badania środowiska we wszystkich jego aspektach. To także szczególna wartość dla naszego regionu, który ma walory turystyczne i w tym obszarze te laboratoria będą pracowały – mówił podczas konferencji prasowej dr hab. inż. Czesław Puchalski, prorektor ds. rozwoju UR.

W centrum studenci będą mogli także skorzystać m.in. ze specjalnych mikroskopów, a w szczególności z mikroskopu skaningowego z przystawką EDS i katodoluminescencją, który umożliwia oglądanie i badanie materiału w dużych powiększeniach.

Uniwersytet Rzeszowski będzie współpracował z podmiotami gospodarczymi z sektora rolnictwa oraz produkcji żywności ekologicznej na zasadzie transferu wiedzy z uczelni. W zakresie długofalowej współpracy ma to podnieść konkurencyjność Podkarpacia.

 

 

07-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wielka-szansa-dla-studentow-centrum-badawcze-za-34-mln-zl-juz-otwarte