REKLAMA

Więcej patroli policji w Sylwestra i Nowy Rok

Podobnie jak w okresie bożonarodzeniowym, również w Sylwestra i Nowy Rok, Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących. Na drogach pojawi się więcej patroli policji.

IMG_4648

Foto: Podkarpacka Policja

Od piątku na drogach będzie więcej patroli ruchu drogowego. Wzmożone działania będą prowadzone do Nowego Roku, zakończą się o północy 1 stycznia. Kierowcy mogą przede wszystkim liczyć na pomoc policjantów poprzez ich obecność patroli w miejscach szczególnie niebezpiecznych, oraz na zapewnienie płynności ruchu na głównych trasach.

Policjanci będą prowadzić działania prewencyjne, jednakże ci, którzy w sposób rażący będą naruszać przepisy ruchu, muszą spodziewać się odpowiedniej reakcji ze strony funkcjonariuszy. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, którym zależy na bezpiecznym dotarciu do celu, mogą liczyć na odpowiednie wsparcie ze strony Policji.

Zabawy i spotkania sylwestrowe z pewnością będą okazją do wznoszenia toastów. Jeśli jednak zdecydujemy się na spożywanie alkoholu, powinniśmy pamiętać, że bezwzględnie należy zrezygnować wówczas z prowadzenia pojazdu. Osoby, które łamią zakazy nie mogą czuć się bezkarne, bowiem prawdopodobieństwo ujawnienia takiego czynu jest duże, a ewentualne konsekwencje bardzo poważne. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu można nawet dożywotnio stracić prawo jazdy.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest też nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu.

Warto pamiętać, że alkohol i niskie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia. Pamiętajmy o tym w czasie sylwestrowej zabawy. Alkohol daje złudne poczucie rozgrzania, po wypiciu organizm bardzo szybko się wychładza. Jest to szczególnie niebezpieczne podczas ujemnych temperatur. Wystarczy nieostrożność, z pozoru błahy upadek, nietrzeźwy człowiek może nie mieć siły, by się podnieść. Skutki mogą być tragiczne.

Nie przechodźmy obojętnie obok osób śpiących na ławce, przystanku czy klatce schodowej. Jeden telefon na numer alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Źródło: KWP Rzeszów

29-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.