REKLAMA

Widowiskowy wyczyn rzeszowskiego pilota. Wylądował na sopockim molo! (WIDEO)

Pochodzący z Rzeszowa Łukasz Czepiela wykonał widowiskowy manewr. Pilot posadził swoją maszynę na popularnym sopockim molo.

czepiela-molo-sopot-carbon-cub

Foto: MARCIN KIN / RED BULL CONTENT POOL

W środowy poranek na sopockim molo doszło do widowiskowego lądowania samolotu. Łukasz Czepiela – pochodzący z Rzeszowa pilot klasy Challenger, posadził swoją maszynę na popularnym w całym kraju pomoście.

– Samolot ma bardzo dużą powierzchnię boczną i jest bardzo lekki. Na molo bardzo często występuje boczny wiatr. Mieliśmy tylko półtora metra zapasu od linii centralnej, także margines był niewielki, ale udało się zrobić wszystko bezpiecznie. Włożyłem w to lądowanie i przygotowanie się do niego dużo przygotowań. Trenowałem na różnych lotniskach i cieszę się, że projekt tak fajnie się udał – powiedział Łukasz Czepiela.

Rzeszowianin, mimo posiadanego doświadczenia, przygotowywał się do tej akrobacji od wielu miesięcy. Rozpiętość skrzydeł samolotu, który lądował na molo wynosi 10,5 metra. Dokładnie tyle samo mierzy przestrzeń pomiędzy barierkami na pomoście.

Łukasz Czepiela startuje w zawodach Red Bull Air Race, gdzie piloci latają na czas wzdłuż pylonów tworzących podniebny tor. Łukasz jest mistrzem świata w klasie Challenger, a na co dzień pracuje jako kapitan lotów pasażerskich.

Poniżej wideo z tego widowiskowego lądowania:

Źródło: redbull.com

24-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.