REKLAMA

Wichury na Podkarpaciu. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa

PODKARPACIE. Silny wiatr spowodował, że strażacy mieli wyjątkowo pracowity weekend. Przez ostatnie dwa dni wyjeżdżali ponad 100 razy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Interwencje były praktycznie w każdej części województwa.

Weekend interwencji.

Wiatr nie oszczędził Podkarpacia. Strażacy w całym województwie przez ostatni weekend pracowali „na pełnych obrotach”. Najczęściej byli wzywani w powiecie leżajskim, niżańskim, tarnobrzeskim, lubaczowskim, dębickim, łańcuckim, stalowowolskim i rzeszowskim. – Najniebezpieczniej było w środkowej i północnej części województwa. Najspokojniej w południowej – mówi Marcin Betleja, Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

w

W ciągu ostatniego weekendu strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy. W prawie 30 przypadkach musieli pomagać w zabezpieczeniu uszkodzonych konstrukcji czy elementów dachowych. – Na szczęście nie było żadnych rannych i nikt nie ucierpiał. Cały czas otrzymujemy jednak nowe interwencje. Ludzie wzywają nas do bieżących sytuacji, bądź tych które dopiero zauważyli, a miały one miejsce podczas weekendu – wyjaśnia Betleja.

Wiatr nie odpuści.

Prognozy na najbliższe dni są mało optymistyczne. – Synoptycy podają, że przez najbliższe dwa dni w dalszym ciągu będzie silnie wiało. Dlatego też apelujemy do ludzi o ostrożność i rozwagę. Parkując samochód zwróćmy uwagę czy w pobliżu nie ma żadnych drzew. Zwróćmy również uwagę na znaki drogowe i reklamy wielkopowierzchniowe. Silny wiatr może bowiem spowodować, że elementy uszkodzą nasze pojazdy. Pamiętajmy również, że nie należy otwierać okien w domach i jeśli jest to możliwe warto przez ten czas pozostać w domu – dodaje rzecznik.

Ludzie pozostali bez prądu.

W związku silnym wiatrem na Podkarpaciu część ludzi została bez prądu. Z awariami sieci elektrycznych do czynienia mieli mieszkańcy w rejonów Stalowej Woli, Niska oraz Mielca. Jak mówi Łukasz Boczar z PGE, wszystkie zostały już usunięte. Kłopoty z prądem mieli także mieszkańcy okolic Sanoka, Leska i Krosna.

 

ZDJ.: sxc.hu

 

17-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wichury-na-podkarpaciu-wiatr-zrywal-dach-i-powalal-drzewa