REKLAMA

Wichury, duże zagrożenie. Wiatr sieje spustoszenie w kraju

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. – Obecnie miejscami notuje się porywy wiatru do 90 km/h. W ciągu najbliższych godzin wiatr stopniowo będzie się wzmagał i miejscami w porywach osiągał do 115 km/h – czytamy w najnowszym komunikacie IMGW dotyczącym sytuacji w powiecie sanockim. W kraju, szczególnie w Wielkopolskie, wichury sieją spustoszenie. Zrywane są dachy, łamane drzewa, mieszkańcy niektórych miejscowości liczą straty.

Za aktualną sytuację meteorologiczną w Polsce odpowiada głęboki wir niżowy Dudley. Przemieszcza się on znad Morza Północnego, przez Morze Bałtyckie, w kierunku Państw Bałtyckich.

W nocy strażacy w całym kraju interweniowali 1400 razy. Najwięcej wyjazdów zanotowano w województwie wielkopolskim. To tam, silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Wiele osób straty liczy w dziesiątkach tysięcy złotych. Bez prądu pozostaje nawet 55 tys. odbiorców w regionie. Olbrzymie szkody wiatr poczynił również w województwie łódzkim.

Wciąż obowiązuje ostrzeżenie również dla powiatu sanockiego. Dzisiaj rano, służby meteorologiczne wydały też  komunikat opisujący aktualną sytuację w naszym powiecie.

Obecnie miejscami notuje się porywy wiatru do 90 km/h. W ciągu najbliższych godzin wiatr stopniowo będzie się wzmagał i miejscami w porywach osiągał do 115 km/h – czytamy.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu sanockiego obowiązuje dzisiaj od godziny 5:00 do 18 lutego do godziny 2:00.

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr.
Obszar: województwo podkarpackie
Stopień: 2.
Prawdopodobieństwo: 80%.

Ważne:
Od: 2022-02-17 05:00
Do: 2022-02-18 02:00
Synoptyk IMGW-PIB: Bartłomiej Pietras
Czas wydania: 2022-02-16 11:52
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

– Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami w porywach do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy prognozowane są w dzień. W nocy z czwartku na piątek porywy stopniowo będą słabły. Silnym porywom wiatru w nocy jak i w dzień towarzyszyć będą burze – czytamy w komunikacie wydanym przez Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.


zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

źródło: Red., IMGW-PIB, TVN24.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA SANOK. Przemoc domowa. Wzrasta liczba Niebieskich Kart!


grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)