REKLAMA

Wicepremier Gowin w Rzeszowie. Krytycznie o Polskim Ładzie (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek w rzeszowskim ratuszu odbyło się spotkanie z wicepremierem Jarosławem Gowinem i przedstawicielami rzeszowskich przedsiębiorców. Gowin otwarcie krytykował obecny kształt programu Polski Ład.

231717646_1826565314214747_7566962430339665284_n

Foto: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

 

Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Rozwoju, Pracy i Technologii spotkał się w ratuszu z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem oraz przedstawicielami rzeszowskich przedsiębiorców, m.in. z Martą Półtorak – prezes Marmy Polskie Folie i Piotrem Kawalcem – prezesem Dewelopera Apklan.

 

Jarosław Gowin skrytykował obecny kształt Polskiego Ładu. Podkreślił między innymi, że chce objąć kwotą wolną od podatku również przedsiębiorców, którzy rozliczają się podatkiem liniowym.

Zdaniem wiceszefa rządu zlikwidowanie możliwości odpisania składki zdrowotnej od podatku spowoduje podniesienie podatku dla jednoosobowych działalności gospodarczych z 19 do 28 procent.

Według ministra ryczałtowcy powinni płacić stawkę zdrowotną w wysokości 9 procent, ale nie od ryczałtu, jak chce tego PiS, ale od średniego wynagrodzenia.

Gowin zapewniał, że Porozumienie nie poprze podatków w takim kształcie, jak obecnie zakłada to Polski Ład.

 

Więcej w materiałach video:

07-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)