REKLAMA

Wiceminister infrastruktury po wypadku w Stalowej Woli: Niewyobrażalny dramat

Bandyta drogowy – tak należy nazwać kogoś, kto bez uprawnień i pod wpływem alkoholu – spowodował wypadek zabijając rodziców i osierocając trójkę małych dzieci. Dramat niewyobrażalny. Bliskim ofiar składam wyrazy współczucia i chcę zapewnić, że nie zostaniecie sami – tak sobotni wypadek, do którego doszło w Stalowej Woli skomentował wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Zapowiedział zwiększenie mandatów za najbardziej rażące naruszenia przepisów.

skr2-680x453
Foto: krbrd.gov.pl

 

Sobotnia tragedia poruszyła dogłębnie wielu Polaków. Bandyta drogowy – tak należy nazwać kogoś, kto bez uprawnień i pod wpływem alkoholu – spowodował wypadek zabijając rodziców i osierocając trójkę małych dzieci. Dramat niewyobrażalny. Bliskim ofiar składam wyrazy współczucia i chcę zapewnić, że nie zostaniecie sami. Rodzinie – szczególnie dzieciom – udzielona zostanie szybka pomoc. Dziś Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu rent specjalnych. Dziękuję Panie Premierze za tę decyzję – napisał na Facebooku wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Premier zapowiedział ponadto, że rząd przystąpi do prac legislacyjnych, które mają na celu zaostrzenie sankcji dla sprawców wypadków po alkoholu. Nowe przepisy będą obowiązywały takiego sprawcę do wypłaty alimentów członkom rodziny osoby, która zginęła w wypadku. Natomiast my w Ministerstwie Infrastruktury przy współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Sprawiedliwości podjęliśmy już wcześniej prace nad zmianami prawnymi, mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie istotne jest ograniczenie liczby najbardziej rażących naruszeń przepisów, których skutki przekładają się na ludzkie dramaty. Naszym zamiarem jest podniesienie wysokości mandatów za najcięższe wykroczenia oraz zwiększenie skuteczności w ich egzekwowaniu. Szczegóły planowanych rozwiązań ujętych w propozycji zmian zostaną przedstawione po uzyskaniu akceptacji zespołu ds. programowania prac rządu. Obecnie kończymy prace nad projektem ustawy. Wniosek o wpis do wykazu programowania prac rządu takiego projektu ustawy złożymy do KPRM jeszcze w tym tygodniu – podkreślił wiceminister.

 

Przypomnijmy, że w sobotę przed godziną 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na stalowowolskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 871. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi S7, jadąc od Stalowej Woli w kierunku Jamnicy, podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowało trzy osoby, w tym dziecko.

Niestety, mimo podjętej reanimacji życia 37-letniej kobiety i 39-letniego mężczyzny, którzy podróżowali audi A4, nie udało się uratować. 2,5 letni chłopiec i 37-latek kierujący audi S7 trafili do szpitala.

Jak ustalili śledczy, w momencie, w którym doszło do wypadku, 37-letni sprawca miał 1,6 promila alkoholu.

Jak podaje Polsat News Grzegorz G. usłyszał dwa zarzuty. Spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw oraz odmówił składania wyjaśnień.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

 

Na platformie zrzutka.pl opublikowano zbiórkę pieniędzy dla trójki dzieci, które w wypadku straciły rodziców. Odpowiedź mieszkańców Podkarpacia i całego kraju była natychmiastowa. W niespełna dwa dni zebrano już prawie milion złotych.

LINK DO ZBIÓRKI


foto (8): OSP Grębów – Fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

źródło: Red., Polsat News, KPP Stalowa Wola, Rafał Weber / Facebook

 

06-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)