REKLAMA

Wicemarszałek Jan Burek zawieszony w PiS. Decyzję podjął Jarosław Kaczyński (VIDEO)

Wicemarszałek Jan Burek zawieszony w PiS. Decyzję podjął Jarosław Kaczyński (VIDEO)

RZESZÓW. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Jan Burek zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Aferą z jego udziałem ma teraz zająć się rzecznik dyscypliny partii Jarosława Kaczyńskiego.

jan1

Jak podaje Polskie Radio Rzeszów prezes PiS zawiesił Jana Burka w prawach członka i skierował sprawę do rzecznika dyscypliny. To on teraz przyjrzy się sprawie i zadecyduje co dalej.

Afera z udziałem wicemarszałka wybuchła pod koniec ubiegłego tygodnia. Sprawa dotyczy dwóch wicedyrektorów którzy łączyli pracę w urzędzie z działalnością w prywatnej firmie. Jeden z Wicedyrektorów Urzędu Marszałkowskiego i Wicedyrektor Filharmonii Podkarpackiej nadzorowali unijne inwestycje, które realizowane były za pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Jak się okazało Jan Burek, wicemarszałek jest teściem zarządzającego filharmonią w Rzeszowie.

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego po wyjściu na jaw całej sprawy zawiesił obu dyrektorów. Jego zdaniem takie sytuacje są niedopuszczalne i zbada je teraz prokuratura.

Video z konferencji prasowej w tej sprawie tutaj.

12-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)