REKLAMA

Wicemarszałek Jan Burek zawieszony w PiS. Decyzję podjął Jarosław Kaczyński (VIDEO)

RZESZÓW. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Jan Burek zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Aferą z jego udziałem ma teraz zająć się rzecznik dyscypliny partii Jarosława Kaczyńskiego.

jan1

Jak podaje Polskie Radio Rzeszów prezes PiS zawiesił Jana Burka w prawach członka i skierował sprawę do rzecznika dyscypliny. To on teraz przyjrzy się sprawie i zadecyduje co dalej.

Afera z udziałem wicemarszałka wybuchła pod koniec ubiegłego tygodnia. Sprawa dotyczy dwóch wicedyrektorów którzy łączyli pracę w urzędzie z działalnością w prywatnej firmie. Jeden z Wicedyrektorów Urzędu Marszałkowskiego i Wicedyrektor Filharmonii Podkarpackiej nadzorowali unijne inwestycje, które realizowane były za pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Jak się okazało Jan Burek, wicemarszałek jest teściem zarządzającego filharmonią w Rzeszowie.

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego po wyjściu na jaw całej sprawy zawiesił obu dyrektorów. Jego zdaniem takie sytuacje są niedopuszczalne i zbada je teraz prokuratura.

Video z konferencji prasowej w tej sprawie tutaj.

12-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wicemarszalek-jan-burek-zawieszony-w-pis-decyzje-podjal-jaroslaw-kaczynski-video