REKLAMA

Wezwali Go z dalekiego kraju… Wystawa wspomnieniowa o papieżu Polaku

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę zatytułowaną „Wezwali Go z dalekiego kraju… Wystawa wspomnieniowa o papieżu Polaku”.

Ekspozycję można zwiedzać od 9 marca do 9 kwietnia 2015 r. w Wypożyczalni Głównej, przy ul. Dąbrowskiego 33a, w godzinach otwarcia biblioteki.

Wstęp wolny!

W bieżącym roku przypada 95. rocznica urodzin, 10. rocznica śmierci i 1. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Ponadto w uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 5 grudnia 2014 r. czytamy: W poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata Sejm RP postanowił ustanowić rok 2015 Rokiem św. Jana Pawła II.

Wypożyczalnia Główna w ramach obchodów tych rocznic prezentuje wystawę zawierającą bogate materiały faktograficzne, ikonograficzne oraz książkowe, które zostały pogrupowane w 5 działach:
– Karol Wojtyła – papież Polak,
– Jan Paweł II i człowiek,
– Jan Paweł II i kościół,
– Jan Paweł II i Ojczyzna,
– Jan Paweł II i świat.

Całość uzupełnia wiele cytatów i wypowiedzi samego papieża, jaki i znanych osób na jego temat.

Czuwam – to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje… /z homilii Jana Pawła II wygłoszonej na Jasnej Górze/.
Na dnie szalejącej nędzy Polska dostała króla, i to takiego, o jakim śniła, z piastowskiego szczepu, sędziego pod jabłoniami, nieuwikłanego w skrzeczącą rzeczywistość polityki… /Czesław Miłosz/.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy Wypożyczalni Głównej od 9 marca do 9 kwietnia 2015 r.

DSC03012

materiał nadesłany

16-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wezwali-go-z-dalekiego-kraju-wystawa-wspomnieniowa-o-papiezu-polaku