REKLAMA

Wesołe i przytulne poduszki trafiły do dzieci z rzeszowskiego szpitala (WIDEO)

|

Wesołe i przytulne poduszki trafiły do dzieci z rzeszowskiego szpitala (WIDEO)

Ponad 250 przytulnych jaśków trafiło do pacjentów z Oddziału I Kliniki Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im Św. Jadwigi w Rzeszowie. Poduszki w ramach akcji „Uszyj Jasia” przygotowali mieszkańcy Rzeszowa. Jaśki były prezentami dla dzieci, które mikołajki i święta spędziły w szpitalnych łóżkach.

Uszyj Jasia 1

Foto: materiał nadesłany

Do przygotowania poduszek zużyto ponad 150 metrów materiału oraz kilkadziesiąt sztuk przyborów potrzebnych do uszycia i przystrojenia poduszek. W maratonie uczestniczyli klienci rzeszowskiej Plazy, którzy bardzo chętnie włączali się do akcji „Uszyj Jaśka”. Jak tłumaczyli, zawsze warto pomagać dzieciom, które znalazły się w szpitalu. – Wiem, że taka poduszka zdrowia nie przywróci, ale może umilić dziecku czas spędzony w szpitalu.

Myślę, że to bardzo ważna i cenna inicjatywa. Dzięki chwili naszej pracy dzieci będą mogły zasypiać, mając pod głową wyjątkową poduszkę. Zatrzymałam się tu na chwilę, a że moją pasją od zawsze było szycie, to stwierdziłam, że przygotuje kilka ciekawie ozdobionych poduszek – mówiła podczas akcji „Uszyj Jaśka” Pani Janina z Rzeszowa.

250 wesołych i przytulnych poduszek trafiło do pacjentów z Oddziału I Kliniki Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im Św. Jadwigi w Rzeszowie. Poduszki przekazane zostały jako świąteczny prezent dla najmłodszych. Z tej okazji w największym rzeszowskim szpitalu pojawił się Św. Mikołaj, który oprócz jaśków wręczał dzieciom drobne upominki od CH Plaza Rzeszów oraz Podkarpackiego Stowarzyszenie Aktywnych Rodzin.

Do charytatywnego maratonu szycia włączyli się także uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. W ramach akcji pt. „Uszyj Jaśka” przygotowali dodatkowe poduszki, które przekazali podopiecznym Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie.

Źródło: materiał nadesłany

27-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.