REKLAMA

Ważą się losy willi Kotowicza. 30 kwietnia poznamy projekt apartamentowca!

RZESZÓW. Na 30 kwietnia została zaplanowana prezentacja projektu apartamentowca, który ma stanąć na miejscu zabytkowej willi Kotowicza przy ul. Dekerta.

will kotowicza

Plany inwestora, który przejął teren po willi niegdyś zamieszkałej przez pułkownika Jana Kotowicza w dalszym ciągu wzbudzają emocje. Obiekt powstał w 1928 roku i do 1963 roku był zamieszkiwany przez oficera Legionów, a później Wojska Polskiego i Armii Krajowej.

Na miejscu willi ma powstać sześciopiętrowy w obiekt, co nie spodobało się miłośnikom zabytkowej architektury.

To nie jest żaden zabytek, a pomysł uznania go za takowy pojawił się w ciągu ostatniego roku. Ten budynek ma trochę ponad 80 lat. Jego wartość historyczna i kulturowa jest prawie żadna. Wybudowany został w przypadkowym miejscu bez zachowania jakiegokolwiek ładu przestrzennego-od tak sobie. Żadnej pierzei ulicy, kontekstu itp. Jego wartość jest wyłącznie sentymentalna – mieszkał tam przez chwilę Pan Kotowicz. Moim zdaniem, to za mało, aby narzucać prywatnemu właścicielowi obowiązek utrzymywania i remontowania “zabytku” za własne pieniądze – piszą na facebooku przedstawiciele pracowni architektonicznej MWM Architekci.

To właśnie pracownia MWM Architekci na zlecenie inwestora opracowała projekt budowy apartamentowca. Po burzy wokół tematu, za uprzednią zgodą właściciela, postanowiła poddać go publicznej dyskusji.

Prezentacja projektu została zaplanowana na 30 kwietnia na godzinie 10 w Grand Hotelu Rzeszów.

Z wstępnych informacji wiemy, że obiekt będzie miał sześć kondygnacji: trzy nad powierzchnią ziemi, dwie – przeznaczone pod parking – poniżej. Mieszkania mają być luksusowe. Sam projekt jest na razie trzymany w tajemnicy.

will kotowicza 2

 

13-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)