REKLAMA

Warsztaty “Wióry lecą” (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Wszyscy pasjonaci odkrywania na nowo “życia” w starych meblach mieli nie lada okazję przekonać się w praktyce jak takie coś uczynić. Przez cały weekend (od 30.08 do 31.08 br. ) w Rzeszowie odbywały się warsztaty pod nazwą “Wióry lecą”. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Marzena Wnuk, która postanowiła zaprosić tutaj Michała Malikowskiego z Warszawy, który w stolicy wraz ze swoją dziewczyną Kasią prowadzi na co dzień warsztaty stolarki dla kobiet.

Podczas warsztatów każda osoba pracowała nad jakimś starym meblem, który ze sobą przyniosła. Efektem tych działań jest renowacja, często bardzo już zniszczonych, ale za to ciekawych mebli – mówi Michał Malikowski. Przyglądając się pracy uczestników warsztatów można odnieść wrażenie, że chcą wydobyć duszę z tych staroci, pokazać, piękno, które naprawdę w nich drzemie, ale przez wiele lat zostało już zatarte w wyniku użytkowania.

Michał Malikowski wraz z Kasią Sawko prowadzą warsztaty  stolarki, tapicerki i renowacji mebli praktycznie w całej Polsce. Początkowo było tak, że kilka dziewczyn przyjeżdżało do nas, do Warszawy specjalnie z Rzeszowa, więc pomyśleliśmy, że skoro jest takie zainteresowanie tymi warsztatami, to moglibyśmy sami tu przyjechać – wyjaśnia Michał. – Teraz jeździmy po całym kraju i zawsze jest komplet uczestników – dodaje Michał.

Chętni do udziału w warsztatach “Wióry lecą” mogą znaleźć szczegółowe informacje na ten temat na stronie http://wioryleca.wordpress.com a także na profilu facebookowym https://www.facebook.com

 

 

 

 

31-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

warsztaty-wiory-leca-zdjecia