REKLAMA

Wałęsa w drodze do Rzeszowa. Spotka się z KOD-em

RZESZÓW / PODKARPACIE. Lech Wałęsa spotka się z działaczami podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji. KOD chce również przyznać byłemu prezydentowi RP tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

wałęsa

foto: Instytut Lecha Wałęsy

Wałęsa odpowiedział na zaproszenie członków KOD-u, którzy złożyli wcześniej wniosek o przyznanie mu zaszczytnego tytułu. Aby były prezydent mógł być określany mianem Honorowego Obywatela Rzeszowa, wniosek musi zostać przegłosowany przez kapitułę składającą się z 9 osób.
Decyzja o przyznaniu wniosku wymaga 3/4 głosów na “tak” (7 osób). PiS w kapitule ma 3 radnych. Jeżeli przynajmniej dwóch z nich wyrazi sprzeciw, kandydatura zostanie odrzucona.

Tak mogłoby właśnie potoczyć się głosowanie w przypadku Lecha Wałęsy, którego PiS nie darzy w ostatnim czasie wielką sympatią. Spotkanie z Wałęsą odbędzie się w kinie Zorza o godzinie 18:00. Już teraz chęć przyjścia wyraziło około pół tysiąca rzeszowian.

(az)

15-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

walesa-w-drodze-do-rzeszowa-spotka-sie-z-kod-em