REKLAMA

Waldemar Kotula zrezygnował ze startu w wyborach! Poparł Marcina Warchoła (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Waldemar Kotula zrezygnował ze startu w wyborach! Poparł Marcina Warchoła (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse ode mnie na wygranie tych wyborów i tym kandydatem jest pan dr hab. Marcin Warchoł – powiedział radny Waldemar Kotula, rezygnując ze startu w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa.

DSC_0789

Po wielodniowych rozmowach, które doprowadziły do wspólnego programu, Porozumienie Jarosława Gowina i nasz kandydat Waldemar Kotula popiera kandydaturę na prezydenta Rzeszowa pana dra hab. Marcina Warchoła – zakomunikował wicemarszałek województwa podkarpackiego i Prezes Zarządu Okręgu 23 Porozumienia Jarosława Gowina, Stanisław Kruczek.

Stanisław Kruczek zaznaczył, że poparcie ma aspekt programowy i lokalny, dodając, że Marcin Warchoł, to: “wizjoner, który jako prezydent będzie osobą otwartą i miłą w kontakcie”.

 

Waldemar Kotula: Podjąłem decyzję o rezygnacji

DSC_0784

Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w kandydowaniu na prezydenta miasta Rzeszowa. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse ode mnie na wygranie tych wyborów i tym kandydatem jest pan dr hab. Marcin Warchoł – powiedział, udzielając poparcia wiceministrowi Waldemar Kotula.

Kotula podkreślił, że zawarte z wiceministrem Marcinem Warchołem porozumienie jest wyłącznie programowe i podczas rozmów nie poruszano tematu “tzw. etatów” w ratuszu.

Dążymy to tego, aby w mieście wygrał kandydat z prawej strony politycznej. (…) Matematyka jest prosta, jest jeden kandydat opozycji, a po prawej stronie zostało nas zgłoszonych więcej. Po rozmowach uznałem, że udzielę poparcia Marcinowi Warchołowi – dodał radny Waldemar Kotula.

 

Marcin Warchoł: To ważne poparcie

DSC_0814

Ogromnie dziękuję za poparcie, jakiego udzielił mi pan radny Waldemar Kotula. Jest to kolejne bardzo ważne dla mnie poparcie. Po pierwsze – otrzymałem poparcie od gospodarza miasta, od wizjonera, jednego z największych prezydentów polskich miast pana prezydenta Tadeusza Ferenca.(…) Następnie otrzymałem poparcie od pana posła Masłowskiego, za co bardzo dziękuję, tu wspólna wizja przedsiębiorczości i innowacyjności nas połączyła – dziękował za udzielenie poparcia Marcin Warchoł.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa zaznaczył, że z Waldemarem Kotulą łączy go m.in. wizja budowy szpitala uniwersyteckiego, budowa zoo, finansowanie rad osiedli, czy program mieszkaniowy przy ulicy Wołyńskiej.

Jestem ogromnie wdzięczny i liczę, że wspólnie zrealizujemy jeszcze cały szereg wspólnych projektów – mówił wiceminister Warchoł.

 

Na konferencję przybył również były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

DSC_0808

Waldku, dziękuję, że podjąłeś decyzję odnośnie przekazania swoich głosów dla pana ministra Marcina Warchoła – zwrócił się do radnego Kotuli Tadeusz Ferenc.

My z panem ministrem współpracujemy już ponad 3 lata i wspólnie załatwiliśmy już wiele spraw, które zależą od rządu – przypomniał Tadeusz Ferenc.

Były prezydent wspomniał też o tym, że pod koniec swojej prezydentury, gdy leżał w szpitalu po zakażeniu koronawirusem, załatwiał z wiceministrem Warchołem środki dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 i szpitala MSWiA w Rzeszowie oraz dodał, że umowy są już podpisywane.

Zwracam się do społeczeństwa miasta Rzeszowa, głosujcie na pana Warchoła. Jest to bardzo dobry kandydat, który szuka tematów i załatwia je od początku do końca – zaapelował do mieszkańców Tadeusz Ferenc.

 

 

DSC_0775

 

 

Stanisław Kruczek, Prezes Zarządu Okręgu 23 Porozumienia Jarosława Gowina przesłał do naszej redakcji wspólne wynegocjowane postulaty programowe Marcina Warchoła i Waldemara Kotuli (zapis oryginalny):

  • Stolica Innowacji, to kontynuacja bardzo dynamicznego rozwoju młodego miasta Rzeszowa jako stolicy naszego pięknego Podkarpacia.
  • Budżet Obywatelski, to budowa społeczeństwa obywatelskiego, gdzie każdy mieszkaniec będzie podmiotem działalności Samorządu Miasta i Jego Prezydenta. Wśród wielu ważnych, dużych inwestycji często zapominamy o mniejszych potrzebnych sprawach w miejscu gdzie żyjemy. Jako środowisko zawsze będziemy wspierać samorządy lokalne.
  • Program Mieszkaniowy, to jeden z najważniejszych programów gospodarczych na współczesny czas odbudowy gospodarki po Pandemii. Budownictwo, a szczególnie budownictwo mieszkaniowe jest zawsze motorem każdej gospodarki, a dodatkowo czas kryzysu gospodarczego powoduje mniejszą zdolność kredytową naszych rodzin. Jest to program dla Młodych Rodzin.
  • Szpital Uniwersytecki, to konieczna inwestycja dla dalszego rozwoju ośrodka Akademickiego opartego o Uczelnie Rzeszowskie dla przyszłych kadr medycznych kształcących się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wszyscy wiemy jak w czasie Pandemii potrzebni są Lekarze, Pielęgniarki, Ratownicy, Laboranci, Pracownicy Sanepidów i inne zawody medyczne.
  • Ogród Zoologiczny, to dla naszych dzieci, które w dobie wszechobecnej elektroniki dla rekreacji w zasięgu dużej aglomeracji miejskiej powinny mieć możliwość poznania zwierząt, roślin i na pewno byłby wielką atrakcją turystyczną oprócz koniecznych w mieście obiektów sportowych czy Aquaparku.

 

Oprac. Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 

 

14-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

waldemar-kotula-zrezygnowal-ze-startu-w-wyborach-poparl-marcina-warchola-video-zdjecia-9810-00r2kc