REKLAMA

Waldemar Kotula: Chciałbym przeznaczyć po 300 tys. zł dla rad osiedli. Na inwestycje (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Jeżeli mieszkańcy zaufają mojej kandydaturze na urząd prezydenta miasta Rzeszowa, chciałbym przeznaczyć po 300 tysięcy złotych dla każdej rady osiedla na zadania inwestycyjne – mówił podczas środowej konferencji prasowej kandydat na prezydenta Rzeszowa Waldemar Kotula.

20210407-P1311298

Waldemar Kotula ogłosił program budżetu dla rad osiedlowych na inwestycje.

Chciałbym przeznaczyć po 300 tysięcy złotych dla każdej rady osiedla na zadania inwestycyjne – oświadczył kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Jak twierdzi Waldemar Kotula, rada osiedla mogłaby przeznaczyć te pieniądze na inwestycje w infrastrukturę osiedlową, np. w miejsca postojowe, plac zabaw, czy oświetlenie.

Radny Kotula chciałby pozostawić Rzeszowski Budżet Obywatelski w niezmienionej formie. Jednak, jak stwierdził, w RBO tylko połowa osiedli wygrywa swoje zadania i często te potrzebne, a mniej spektakularne, jak choćby oświetlenie miejskie, nie mają szans przebicia się i zwyciężenia w budżecie obywatelskim.

Stąd, zdaniem kandydata, rady osiedla, wzorem innych miast, jak Gdańsk, czy Kraków otrzymałyby swoje budżety na tego typu inwestycje.

Miejsce, w którym odbywa się dzisiejsza konferencja nie jest przypadkowe. Do tej pory miasto co roku wydawało duże kwoty na oświetlenie świąteczne, a brakowało środków na miejskie oświetlenie drogi wokół przedszkola na ulicy Dominikańskiej, przy której znajduje się przedszkole. Pomimo wniosków rady osiedla, mieszkańców, czy interpelacji moich jako radnego, miasto do tej pory nie wybudowało oświetlenia. Takie problemy w przyszłości można rozwiązać, wydzielając budżet dla osiedli – podkreślał Waldemar Kotula.

 

Jak wskazał kandydat na prezydenta Rzeszowa, do tej pory wnioski zgłaszane przez Rady Osiedli do budżetu tylko częściowo i bardzo uznaniowo były ujmowane w budżecie miasta.

Przez to w ostatnich wyborach wiele rad osiedlowych nie wybrało się ponieważ czuło, że są marginalizowane. Budżety inwestycyjne dla Rad Osiedlowych sprawią, że rady uzyskają realną moc sprawczą dla swoich mieszkańców i podmiotowość – podsumował Kotula.

 

zdjęcia: Rzeszów24.pl


07-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)