REKLAMA

Wakacje w dobie koronawirusa – jak się ochronić?

Początek tego roku był druzgocący dla obywateli niemal wszystkich krajów świata. Zamrożone gospodarki i spowolnienie w biznesie sprawiły, że wiele osób marzyło tylko o tym, by ten koszmar się wreszcie skończył. Na szczęście codziennie dobiegają do nas pozytywne sygnały, mówiące, że epidemia wygasa i możemy powoli wracać do normalności. Jak więc będą wyglądać wakacje? W jaki sposób udać się na urlop i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń?

Zależy Ci na ochronie, wybierz polisę turystyczną

Polisa turystyczna to produkt, który funkcjonuje już na rynku ubezpieczeń od kilku dobrych lat, ale tak naprawdę w tym roku okazał się obowiązkowym elementem każdego urlopu. Jeśli zależy Ci na zachowaniu stabilności finansowej w momencie, gdy podczas wypoczynku spotka Cię niespodziewana sytuacja, to znak, że powinieneś poważnie zastanowić się na tego typu rozwiązaniem. W ramach polisy wakacyjnej możesz liczyć na kompleksową ochronę oraz pomoc w nagłych wypadkach. Dowiedz się więcej na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl

Na co możesz liczyć, wykupując polisę turystyczną?

Polisy turystyczne ze względu na swój dobrowolny charakter mogą być dowolnie kształtowane przez firmy, które je oferują. Oznacza to, że jedno ubezpieczenie może chronić Cię bardziej, a inne mniej. Warto jednak zadbać o to, by w rozwiązaniu, na które się zdecydujesz, znajdowały się poniższe elementy, gwarantujące podstawową ochronę:

Koszty leczenia – jeśli podczas urlopu będziesz wymagać opieki medycznej, ubezpieczyciel pokryje koszty opisanych w OWU zabiegów, a Ty w spokoju powrócisz do zdrowia.

OC – wypadki chodzą po ludziach. Raz jesteś ofiarą, a innym winowajcą. W sytuacji, gdy spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowania bez konieczności oddawania sprawy do sądu.

NNW – jeśli wskutek wypadku Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci środki na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci pieniądze otrzymają osoby przez Ciebie upoważnione.

Ochrona bagażu i zwrot kosztów w razie rezygnacji z podróży – utrata bagażu może zdarzyć się wszędzie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zwróci Ci część poniesionych kosztów. Podobnie jest, gdy będziesz zmuszony z rezygnacji z wymarzonych wakacji. Jeśli wybierasz się na urlop w Polsce, sprawdź, jak odebrać bon turystyczny.

Polisa turystyczna, a EKUZ

Kwestia, która bardzo często pojawia się w rozważaniach dotyczących ochrony na wakacjach. Wbrew pozorom te dwa produkty różnią się od siebie diametralnie i nie należy ich do siebie porównywać. EKUZ jest dobry na krótkie wyjazdy do dużych miast, gdzie można liczyć na publiczną opiekę medyczną, z kolei polisa turystyczna sprawdza się w kurortach, w których funkcjonują tylko placówki prywatne. Więcej informacji o karcie EKUZ znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ekuz-a-ubezpieczenie-turystyczne

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie wakacyjne to ochrona, która jest niezwykle ważna, szczególnie w kontekście koronawirusa. Pamiętaj, żeby przed wyborem konkretnej oferty zajrzeć do OWU (Ogólnych Warunków Umowy) i poznać wszystkie wyłączenia od odpowiedzialności oraz dokładny zakres ochrony zagwarantowany przez polisę. W innym wypadku może okazać się, że w sytuacji, gdy najbardziej będziesz potrzebować pomocy, ubezpieczyciel Ci jej nie udzieli. Wybieraj świadomie i nie dokonuj zakupów pod wpływem emocji.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

21-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

wakacje-w-dobie-koronawirusa-jak-sie-ochronic