REKLAMA

Wakacje w bibliotece

RZESZÓW. Może to nieciekawie brzmi, ale wakacje w bibliotece też mogą być interesujące. Aby się o tym przekonać warto w ciągu najbliższych dni odwiedzić WiMB w Rzeszowie. Poniżej szczegółowy program na lipiec.

18 lipca
– Biblioteka Godziny Zajęcia Oddział dla Dzieci i Młodzieży, w godz. 11 – 12.30: „Po prostu koci świat – dziwny świat kota Filemona i Bonifacego” czwartkowy seans głośnego czytania „Od bajki do dobranocki” w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie dla najmłodszych, spotkanie z mieszkańcami wiejskiej chaty: z małym i beztroskim kotkiem Filemonem oraz z doświadczonym, dojrzałym kotem Bonifacym, projekcja bajek na przeźroczach oraz kocie zabawy.
– Filia nr 2 w godz. 10 – 12: „Papierowy świat” konkurs plastyczny.
– Filia nr 3 w godz. 11 – 12: „Zabawy z książką” – wspólne oglądanie i czytanie wybranej książki, następnie wykonanie własnych ilustracji do czytanych tekstów.
– Filia nr 4 w godz. 10.30 – 12: „Mój pomysł na ozdobny flakonik z motywami lata” – warsztaty plastyczne.
– Filia nr 8 w godz. 10.30 – 12: „Bajkowe ogrody” zajęcia plastyczne z użyciem kolorowej bibuły i papieru kolorowego, wykonanie najpiękniejszych kwiatów do wspólnego letniego ogrodu.
– Filia nr 9 w godz. 10 – 11.30: „Co zabrałbyś na bezludna wyspę” – zajęcia plastyczne.
Filia nr 10 w godz. 11 – 12.30: „Mniejsi przyjaciele smoków” – konkursy i quizy z wiedzy o otaczającej nas przyrodzie.

19 lipca
– Filia nr 6 w godz. 9 – 10.30: „Kartki błyskawiczne z niespodzianką” zajęcia plastyczne, tworzenie pomysłowych kartek z życzeniami.

22 lipca
– Filia nr 6 w godz. 9 – 10.30: „Kraina Europejskich Bajek” – głośne czytanie wybranych baśni, rozmowa na temat bohaterów książkowych, konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater”.
– Filia nr 8 w godz. 9 – 10.30: „Słówka, słówka… pracuje główka” – rozwiązywanie kalamburów i zagadek związanych z tematyką wakacyjną.
– Filia nr 16 w godz. 10 – 12: „Letnie zabawy w gorącej atmosferze” głośne czytanie, zabawy związane z tekstem, zagadki i konkursy plastyczne.

23 lipca
– Oddział dla Dzieci i Młodzieży w godz. 11 – 12.30: „Vademecum małego podróżnika” – warsztaty, na których dzieci uczą się jak podróżować bezpiecznie poza granicami kraju oraz odbywają wirtualne podróże po znanych i mniej znanych państwa z całego świata. Zajęcia prowadzi Ewa Nowak Koprowicz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ.
– Filia nr 3 w godz. 11 – 12: „Z przyrodą na ty” – malowanie na chodniku, czyli rysowanie plenerze.
– Filia nr 4 w godz. 10.30 – 12: „Z Bolkiem i Lolkiem w podróży” – zajęcia plastyczne i animacyjne z wykorzystaniem technik Klanzy.
– Filia nr 7 w godz. 12 – 13.30: „Bawimy się w Zoo” – papieroplastyka, zajęcia z panią plastyk Dorotą Noworól z Gimnazjum w Hyżnem.
– Filia nr 9 w godz. 10 – 11.30: „Pobudzam fantazję, umysł trenuję i od myślenia się nie wymiguję” zabawy literackie, rebusy, quizy.
– Filia nr 10 w godz. 12 – 13.30: „Smocze zakładki do książek” – wykonanie tekturowych zakładek z motywami smoków. Zajęcia manualne.

24 lipca
– Oddział dla Dzieci i Młodzieży w godz. 11 – 12.30: „Jaka to książeczka?” – turniej z wiedzy na temat literatury dziecięcej, polegający na odgadywaniu tytułu baśni, bajki lub wiersza po wysłuchaniu ich fragmentu, kalambury, pantomima, rywalizacja drużynowa, konkurs z nagrodami
– Filia nr 6 w godz. 9 – 10: „Kolażowe notesiki” zajęcia plastyczne, metodą wycinanki, wydzieranki wykonywanie wzorów ozdabiających okładki notesów, zawierających adresy kolegów, koleżanek.
– Filia nr 7 w godz. 12. – 13.30: „Zabawa w muzeum” tworzenie wystawy z różnych przedmiotów i opisanie ich.

 

 

 

17-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wakacje-w-bibliotece