REKLAMA

Wakacje 2020 bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne

PODKARPACIE. O ponad 80 mniej wypadków, mniej też osób rannych i ofiar śmiertelnych – taki jest bilans wakacyjnych miesięcy 2020 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji, które okazały się bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne.

POLICJAA

Źródło: KWP

Policyjne działania “Bezpieczne wakacje 2020” rozpoczęły się 26 czerwca, wraz z zakończeniem roku szkolnego. Przez ponad dwa miesiące, o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia dbali policjanci ruchu drogowego.


Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 269 wypadków. W tych zdarzeniach ranne zostały 293 osoby, a życie na drodze straciło 17 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę aż 820 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 922).
– informuje KWP

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które jej potrzebowały.

Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 8 osób. Rok wcześniej, podczas odpoczywania nad wodą utonęło 10 osób.

04-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wakacje-2020-bezpieczniejsze-niz-ubiegloroczne-8762