REKLAMA

W WSPiA spotkają się „Mistrzowie statystyki”

RZESZÓW. 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia weźmie udział w finale I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w najbliższy poniedziałek 10 marca o godzinie 11:15 w kampusie WSPiA w Rzeszowie.

 

KONKURS

 

Organizatorami konkursu jest Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki” jest popularyzacja zagadnień i metod badań statystycznych oraz rozwój analitycznego myślenia wśród młodzieży. W konkursie uczestniczą trzyosobowe zespoły uczniów z podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy, który rozstrzygnięty został 28 lutego 2014 r., polegał na przygotowaniu pracy na jeden z trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów: sposoby spędzania wolnego czasu przez uczniów, plany edukacyjno-zawodowe uczniów oraz jakie zmiany wprowadziliby uczniowie w funkcjonowaniu szkoły. Na pracę konkursową składało się opracowanie i przeprowadzenie ankiety, analiza wyników ankiety oraz przygotowanie prezentacji pracy.

Spośród wszystkich nadesłanych prac Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów wyłoniła 10 najlepszych. Są to prace drużyn ze szkół z Radomyśla Wielkiego, Rzeszowa, Sędziszowa Młp., Jedlicza, Strzyżowa, Stalowej Woli oraz Sokołowa Małopolskiego.

II etap konkursu odbędzie się w najbliższy poniedziałek 10 marca 2014 r. o godzinie 11:15 w siedzibie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Rozgrywka finałowa polegać będzie na rozwiązaniu specjalnego testu przez zespół złożony z trzech uczniów. Punktacja otrzymana z prac oraz testów będzie sumowana. Wygra zespół z największą liczbą punktów. Na zwycięzców czekają cenne nagrody m.in. tablety i sprzęt komputerowy. Organizatorami i fundatorami nagród w konkursie są Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Program finału I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”:

11.00-11.15 – Powitanie finalistów

11.15-12.00 – Rozwiązywanie testu,

12.15-13.15 – Sprawdzanie prac konkursowych,

13.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie (www.stat.gov.pl)

 

06-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-wspia-spotkaja-sie-mistrzowie-statystyki