REKLAMA

W weekend festiwal Lewicy w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ekologia, aktywizm i edukacja będą głównymi tematami pierwszego Festiwalu Lewicy w Rzeszowie, który odbędzie się od soboty 31 lipca  do  niedzieli 1 sierpnia. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Spójnik ma być okazją do wymiany poglądów i opinii oraz integracji różnych środowisk.

 

 

Wpadliśmy na szalony pomysł, by w sercu konserwatywnego Podkarpacia stworzyć dla osób o lewicowych poglądach przestrzeń do poznania się, integracji, wymiany poglądów i opinii. W naszym regionie dużo jest osób z sercem po lewej stronie, dla których ważny jest zarówno człowiek jak i środowisko naturalne, demokracja jak i równe prawa dla wszystkich, również te pracownicze. Jesteśmy przekonani, że Festiwal Lewicy uwolni ich ukrytą do tej pory energię do działania – mówi Patrycja Pawlak-Kamińska z zarządu Stowarzyszenia Spójnik.

 

Festiwal Lewicy odbędzie się w dniach od soboty 31 lipca do niedzieli 1 sierpnia w Rzeszowie, w siedzibie Nowej Lewicy przy ul. Księdza Jałowego 31.

Podczas wydarzenia mają odbywać się dyskusje o polityce, sprawach gospodarczych i społecznych. Rozmowy o ochronie środowiska naturalnego, teraźniejszości i przyszłości edukacji w Polsce, działalności związków zawodowych oraz aktywizmie młodzieży i osób LGBT.

Gośćmi festiwalu będą posłanki Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Joanna Scheuring-Wielgus, a także Piotr Zych, Marcin Wroński, Robert Maślak, czy Marcin Grzybowski.

225415142_4147466065360834_5022899052815106477_n

Foto: materiały organizatorów

 

Źródło: materiały prasowe

 

30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)