REKLAMA

Z wyremontowanej stacji Rzeszów Główny odjechało już 5000 pociągów! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na stacji Rzeszów Główny dla podróżnych są trzy nowe perony z dużymi wiatami. Komunikację między peronami, dworcem i miastem zapewnia przejście podziemne, które zastąpiło kładkę nad torami. Nowe, jasne oświetlenie pozwala bezpiecznie korzystać z podróży także wieczorem i w nocy. Wartość inwestycji, w której skład wchodziła też budowa przystanku Rzeszów Zachodni, to 205 milionów złotych.

csm_Rzeszow_Glowny_Nocne_ujecie_na_oswietlony_nowy_peron._Z_prawej_strony_widac_szaro_niebieski_pociag._fot._Szymon_Grochowski_37e1082116

W 2021 roku ze stacji Rzeszów główny skorzystali już pasażerowie ponad 5 tysięcy pociągów regionalnych i dalekobieżnych.

Pasażerom przyjeżdżającym i odjeżdżającym z Rzeszowa dostęp do pociągów ułatwiają cztery windy oraz cztery pary schodów ruchomych. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Osobom niewidomym i słabowidzącym w dojściu do pociągów pomagają linie naprowadzające oraz oznakowanie w alfabecie Braille’a.

Inwestycję PKP Polskich Linii Kolejowych zrealizowano w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to 205 milionów złotych netto.

W ramach przebudowy dworca wybudowano również nowy przystanek –  Rzeszów Zachodni. Perony przystanku są wyposażone w windę i pochylnie, co zapewnia dostęp do pociągów wszystkim podróżnym – bez względu na możliwości ruchowe.

 

 

Źródło: PKP-PLK / materiały prasowe

Zdjęcia: Szymon Grochowski / materiały prasowe PKP-PLK

 


05-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-tym-roku-z-rzeszowa-odjechalo-juz-5000-pociagow-zdjecia-2234-00r2kc