REKLAMA

W Tyczynie powstał Dom Dziecka i Młodzieży!

TYCZYN / PODKARPACIE. Zakończyły się roboty budowlane robót budowlanych, polegające na adaptacji budynku przy ulicy Kościuszki w Tyczynie na potrzeby Domu Dziecka i Młodzieży “Przystań”. 

1_26_1

Foto: powiat.rzeszow.pl

Powiat Rzeszowski przeprowadził adaptację budynku przy ulicy Kościuszki w Tyczynie na Dom Dzieci i Młodzieży „Przystań”. Placówka mieściła się w jednym budynku z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii.

Konieczność umieszczenia Domu Dzieci i Młodzieży w osobnym budynku była spowodowana zmianą obowiązujących przepisów o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Inwestycja była wykonywana od lipca 2020 roku. Jej koszt to 710 355,25 zł. Adaptacja budynku polegała na wykonaniu robót ogólnobudowlanych, sanitarnych i elektrycznych.

Zakres robót ogólnobudowlanych polegał na:

  • dostosowaniu budynku do przepisów przeciwpożarowych w tym między innymi oddzielenie poddasza od palnej konstrukcji i przekrycia dachu płytami gipsowo – kartonowymi o odpowiedniej odporności ogniowej, montaż stolarki drzwiowej przeciwpożarowej zewnętrznej, dostosowanie schodów strychowych do warunków przeciwpożarowych, zakup i montaż na budynku sprzętu przeciwpożarowego (gaśnice i agregaty gaśnicze) oraz oznakowania przeciwpożarowego,

  • dostosowaniu łazienek na parterze i poddaszu użytkowym na potrzeby osób niepełnosprawnych,

  • montażu nowoprojektowanych ścian działowych z płyt gipsowo – kartonowych na parterze
   i poddaszu użytkowym budynku celem nowego podziału pomieszczeń,

  • wykonaniu nowych sufitów podwieszanych w związku z wymianą przewodów wentylacji mechanicznej, nowym oświetleniem i warunkami przeciwpożarowymi,

  • montażu drzwi do nowych pomieszczeń,
  • skuciu płytek na fragmentach ścian oraz wykonaniu nowego obłożenia ścian płytkami, odczyszczeniu istniejących płytek i odnowieniu fug, skuciu w niezbędnym zakresie płytek posadzkowych w miejscu wyburzanych ścian w łazienkach i tras nowych instalacji, demontażu parkietu w miejscach nowych ścian działowych, uzupełnieniu posadzek, skuciu płytek podłogowych w kuchni i ułożeniu nowych, wycyklinowaniu pozostałego parkietu,

  • przeszlifowaniu, malowaniu i wykończeniu ścian,
  • likwidacji kominka na parterze,
  • wykonaniu zabudowy aneksu kuchennego wraz z dostawą i montażem części sprzętu agd (płyta grzewcza, okap kuchenny).

Zakres przebudowy instalacji elektrycznych polegał na: demontażu istniejących urządzeń elektrycznych, pracach kontrolnych w tablicy TK, tablicy parteru oraz poddasza, wykonaniu przeciwpożarowego wyłącznika prądu, instalacji sygnalizacji systemu pożarowego, instalacji oświetlenia podstawowego i awaryjnego, instalacji gniazd ogólnego przeznaczenia, zasilania wentylacji, instalacji strukturalnej, instalacji CCTV, instalacji TV, instalacji przyzywowej w toalecie dla osób niepełnosprawnych, połączeń wyrównawczych, ochrony od porażeń prądem elektrycznym, ochrony od przepięć atmosferycznych i łączeniowych.

Zakres przebudowy instalacji sanitarnych polegał na: przebudowie instalacji wodociągowej oraz kanalizacyjnej w celu dostosowania do aktualnego układu architektonicznego pomieszczeń, przeniesieniu istniejącego hydrantu oraz zamontowaniu nowego wraz z dostosowaniem do nowej instalacji hydrantowej, zmianie lokalizacji grzejników oraz klimatyzatorów wewnętrznych i zewnętrznych, zmianie instalacji wentylacji mechanicznej, wykonaniu przeglądu i udrożnieniu przewodów wentylacji grawitacyjnej.

Źródło: powiat.rzeszow.pl

03-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-tyczynie-powstal-dom-dziecka-i-mlodziezy-2102-00r2kc