TYCZYN / PODKARPACIE. Zakończyły się roboty budowlane robót budowlanych, polegające na adaptacji budynku przy ulicy Kościuszki w Tyczynie na potrzeby Domu Dziecka i Młodzieży “Przystań”.
Foto: powiat.rzeszow.pl
Powiat Rzeszowski przeprowadził adaptację budynku przy ulicy Kościuszki w Tyczynie na Dom Dzieci i Młodzieży „Przystań”. Placówka mieściła się w jednym budynku z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii.
Konieczność umieszczenia Domu Dzieci i Młodzieży w osobnym budynku była spowodowana zmianą obowiązujących przepisów o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Inwestycja była wykonywana od lipca 2020 roku. Jej koszt to 710 355,25 zł. Adaptacja budynku polegała na wykonaniu robót ogólnobudowlanych, sanitarnych i elektrycznych.
Zakres robót ogólnobudowlanych polegał na:
dostosowaniu budynku do przepisów przeciwpożarowych w tym między innymi oddzielenie poddasza od palnej konstrukcji i przekrycia dachu płytami gipsowo – kartonowymi o odpowiedniej odporności ogniowej, montaż stolarki drzwiowej przeciwpożarowej zewnętrznej, dostosowanie schodów strychowych do warunków przeciwpożarowych, zakup i montaż na budynku sprzętu przeciwpożarowego (gaśnice i agregaty gaśnicze) oraz oznakowania przeciwpożarowego,
dostosowaniu łazienek na parterze i poddaszu użytkowym na potrzeby osób niepełnosprawnych,
montażu nowoprojektowanych ścian działowych z płyt gipsowo – kartonowych na parterze
i poddaszu użytkowym budynku celem nowego podziału pomieszczeń,
wykonaniu nowych sufitów podwieszanych w związku z wymianą przewodów wentylacji mechanicznej, nowym oświetleniem i warunkami przeciwpożarowymi,
montażu drzwi do nowych pomieszczeń,
skuciu płytek na fragmentach ścian oraz wykonaniu nowego obłożenia ścian płytkami, odczyszczeniu istniejących płytek i odnowieniu fug, skuciu w niezbędnym zakresie płytek posadzkowych w miejscu wyburzanych ścian w łazienkach i tras nowych instalacji, demontażu parkietu w miejscach nowych ścian działowych, uzupełnieniu posadzek, skuciu płytek podłogowych w kuchni i ułożeniu nowych, wycyklinowaniu pozostałego parkietu,
przeszlifowaniu, malowaniu i wykończeniu ścian,
likwidacji kominka na parterze,
wykonaniu zabudowy aneksu kuchennego wraz z dostawą i montażem części sprzętu agd (płyta grzewcza, okap kuchenny).
Zakres przebudowy instalacji elektrycznych polegał na: demontażu istniejących urządzeń elektrycznych, pracach kontrolnych w tablicy TK, tablicy parteru oraz poddasza, wykonaniu przeciwpożarowego wyłącznika prądu, instalacji sygnalizacji systemu pożarowego, instalacji oświetlenia podstawowego i awaryjnego, instalacji gniazd ogólnego przeznaczenia, zasilania wentylacji, instalacji strukturalnej, instalacji CCTV, instalacji TV, instalacji przyzywowej w toalecie dla osób niepełnosprawnych, połączeń wyrównawczych, ochrony od porażeń prądem elektrycznym, ochrony od przepięć atmosferycznych i łączeniowych.
Zakres przebudowy instalacji sanitarnych polegał na: przebudowie instalacji wodociągowej oraz kanalizacyjnej w celu dostosowania do aktualnego układu architektonicznego pomieszczeń, przeniesieniu istniejącego hydrantu oraz zamontowaniu nowego wraz z dostosowaniem do nowej instalacji hydrantowej, zmianie lokalizacji grzejników oraz klimatyzatorów wewnętrznych i zewnętrznych, zmianie instalacji wentylacji mechanicznej, wykonaniu przeglądu i udrożnieniu przewodów wentylacji grawitacyjnej.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.