REKLAMA

W Święto Paniagi wystartuje darmowa linia Zobacz Rzeszów! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Darmowa linia “Zobacz Rzeszów” znów pojawi się na ulicach miasta. Inauguracyjny kurs 4. odsłony tej atrakcji odbędzie się w Święto Paniagi.

Przechwytywanie_64

Foto: facebook.com/Rzeszow.stolica.innowacji

3 maja o godzinie 13:00 odbędzie się inauguracyjny kurs autobusu “Zobacz Rzeszów”. Wyjazd nastąpi z punktu ładowania autobusów przy ul. Grottgera (przed dworcem PKP) i rozpocznie się kilkuminutowym pokazem ładowania autobusu. Jest to nowość względem poprzednich lat. Wcześniej autobusy kursowały sprzed Podziemnej Trasy Turystycznej. Drugą zmianą jest to, że linię “Zobacz Rzeszów” obsłuży autobus elektryczny. Przewodnikiem pierwszego przejazdu będzie wiceprezydent miasta, Marek Ustrobiński.

Linia “Zobacz Rzeszów” to pomysł prezydenta Tadeusza Ferenca. Celem było to, by każdy mieszkaniec Rzeszowa mógł, wsiadając do tego autobusu, zobaczyć, jak zmienia się jego miasto.

Kolejne kursy będą miały miejsce w każdą niedzielę o godzinie 13:00. Pierwszy z nich wyruszy już w niedzielę 5 maja. Bezpłatne bilety na wszystkie majowe kursy można odbierać od piątku (26 kwietnia) w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Polecamy krótki film o linii “Zobacz Rzeszów”:

ZO

Foto: UM Rzeszów

26-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.