REKLAMA

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstanie nowoczesne centrum naukowo-badawcze

RZESZÓW / PODKARPACIE. Spółka Netrix S.A. wybuduje nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość projektu to prawie 22 miliony złotych. 

projekt

Foto: Pracownia PAI Michalski / wizualizacja centrum badawczo-rozwojowego

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie centrum badawczo-rozwojowe. Stworzy je spółka Netrix. Ośrodek zajmie się rozwojem automatyzacji i kontroli procesów przemysłowych za pomocą rozwiązań tomografii procesowej oraz inteligentnych systemów rozproszonych.

Bardzo nas cieszy, że PNT „Rzeszów-Dworzysko” stanie się miejscem, w którym będą prowadzone prace badawcze z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Duża liczba firm z wielu branż przemysłowych świadczy o tym, że idea stworzenia parku była strzałem w dziesiątkę – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Netrix podejmuje szereg inicjatyw związanych z działalnością badawczo-rozwojową. Funkcjonujące w ramach przedsiębiorstwa centrum badawczo-rozwojowe w Lublinie prowadzi prace badawcze z zakresu:
• tomografii impedancyjnej i pojemnościowej,
• układów sterowania,
• systemów analizy obrazów,
• systemów ICT.

Spółka wykonuje zlecenia na usługi badawczo-rozwojowe i współpracuje z jednostkami naukowymi.

Nowy obszar badań w ramach, którego chce rozwijać się Netrix dotyczy m.in. zaawansowanych systemów diagnostyki i monitorowania maszyn. Wykorzystując metody i techniki sztucznej inteligencji. Rozwój infrastruktury jest wynikiem rozwoju spółki jak również wynika z zapotrzebowania na specjalistyczne usługi, jakie spółka oferuje.

Spółka dostrzega potencjał specjalistów, ośrodków przemysłowych i naukowych województwa podkarpackiego. Dodatkowo o wyborze PNT zadecydowała dogodna lokalizacja strefy, pełne uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną, preferencje podatkowe oraz korzystne warunki do prowadzenia biznesu.

Wartość projektu stworzenia centrum badawczo-rozwojowego w PNT to niemal 22 miliony złotych. Budowa centrum powinna rozpocząć się w drugim kwartale 2020 roku.

Projekt współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Źródło: materiały nadesłane

15-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-strefie-rzeszow-dworzysko-powstanie-nowoczesne-centrum-naukowo-badawcze-3059-00r2kc