REKLAMA

W środę w Rzeszowie protest w obronie sędziego Igora Tulei

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 11 marca 2020 roku przed Sądem Apeacyjnym w Rzeszowie odbędzie się protest pod nazwą: “Dziś sędziowie, jutro my”. Jest to akcja protestacyjna w obronie sędziego Igora Tulei, którą w Rzeszowie organizują Rebelianty Podkarpackie.

89123669_962171710847215_780202073701482496_n

Foto: Rebelianty Podkarpackie / materiały prasowe

Prokuratura Krajowa zarzuca sędziemu Igorowi Tulei (sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie), że naraził prawidłowy bieg śledztwa związanego z głosowaniem w Sali Kolumnowej Sejmu, do którego doszło 16 grudnia 2016 roku.

W trakcie posiedzenia, które miało miejsce 18 grudnia 2017 roku Tuleya umożliwił mediom udział w posiedzeniu, które miało charakter niejawny. Uchylił wówczas decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa z 16 grudnia 2016 roku. W uzasadnieniu zacytował zeznania z postępowania przygotowawczego bez zgody prokuratora, czym według Prokuratury Krajowej miał narazić prawidłowy przebieg śledztwa.

Prokuratura Krajowa chce uchylenia immunitetu dla sędziego Tulei – wniosek dotyczy: “niedopełnienia przez sędziego obowiązków służbowych, przekroczenia uprawnień i bezprawnego rozpowszechniania informacji z postępowania przygotowawczego”. Posiedzenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawie uchylenia immunitetu sędziemu Igorowi Tulei ma się odbyć 20 marca.

Tuleya uważa tę decyzję za “dość kuriozalną”. – Nic nadzwyczajnego na tym posiedzeniu się nie wydarzyło. Nic, o czym byśmy wcześniej nie wiedzieli. To, co się działo w Sali Kolumnowej pamiętnej grudniowej nocy, mieliśmy możliwość obserwowania dzięki niezależnym mediom – mówił dla TVN 24 Igor Tuleya.

11 marca przed Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie (ulica piłsudskiego 28) odbędzie się pikieta pod hasłem: “Dziś sędziowie, jutro my”. Rozpocznie się ona o godzinie 18:00. Organizują ją Rebelianty Podkarpackie.

Nie odpuszczamy. Staniemy znów tradycyjnie pod Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie. Chcemy zamanifestować naszą determinację i przekazać zdecydowane wsparcie od zwykłych obywateli dla niezawisłych sędziów, stojących na straży praworządności. Stańmy razem by okazać solidarność z sędzią Igorem Tuleyą, który stał się pierwszym oskarżonym na skutek wprowadzenia opresyjnej ustawy kagańcowej. Powiedzmy głośne NIE represjom względem niezłomnych sędziów! Bądźcie z nami – apelują do mieszkańców organizatorzy.

11-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-srode-w-rzeszowie-protest-w-obronie-sedziego-igora-tulei-158-00r2kc