REKLAMA

W środę 11. protest kobiet w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 2 grudnia br. w Rzeszowie odbędzie się jedenasty już strajk kobiet. Protestujący zgromadzą się przed rzeszowską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

Przechwytywanie_210

Foto: archiwum Esanok.pl

2 grudnia kobiety po raz jedenasty wyjdą na ulice Rzeszowa, by strajkować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Tym razem strajk odbędzie się pod hasłem: “Nie damy się zastraszyć!”.

– Znów to zrobili. Znów rządząca partia przestraszyła się kobiet na ulicach, znów nasyła policyjnych zbirów nasze pokojowo demonstrujące siostry. A my znów musimy głośno wykrzyczeć sprzeciw wobec polityki represji i jeszcze głośniej wyrazić solidarność z bitymi i zatrzymanymi – informują na Facebooku, nawiązując do sobotniego protestu w Warszawie, Manifa Rzeszów i Uwaga, Tu Obywatele, czyli organizatorzy rzeszowskich manifestacji kobiet.

– Spotykamy się pod biurem ludzi, lubujących się w pałowaniu kobiet (zwących się, dla niepoznaki, “Prawem i Sprawiedliwością”). Kiedy państwo mnie nie chroni, mojej siostry będę bronić – dodają organizatorzy.

Protest rozpocznie się o godzinie 18:00 pod siedzibą rzeszowskiego biura Prawa i Sprawiedliwości (ulica Hetmańska 9).

02-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-srode-11-protest-kobiet-w-rzeszowie-9263-00r2kc