REKLAMA

W sobotę zbiórka krwi pod jednym z centrów handlowych

„Moja krew, twoje życie” to hasło zbiórka krwi, która w najbliższą sobotę 29 września 2018 r. Przez cały dzień na wszystkich chcących honorowo oddać krew czekać będzie specjalny Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

 img_1085

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

Do udziału w akcji pod hasłem: „Moja krew, twoje życie” zaprasza rzeszowska Plaza. Wystarczy w sobotę 29 września 2018 r. przyjść i zgłosić się do specjalnego Krwiobusa zaparkowanego przed wejściem do centrum handlowego od strony ul. Rejtana. Rejestracja dawców rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00.

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi, bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem, potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

Akcja „Moja krew, twoje życie” organizowana jest ze względu na braki krwi określonych grup. Organizatorzy wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie chcą w ten sposób pomóc uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym. Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Źródło: Materiał nadesłany

25-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)