REKLAMA

W sobotę w Rzeszowie zgasną światła

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przerwa w dostawie prądu? Nie. Światła w centrum Rzeszowa zgasną w ramach akcji “Godzina na Ziemi WWF”. Ciemność ma być wyrazem refleksji nad zmianami klimatu i dbania o naturę.

S

foto: archiwum Rzeszów24.pl

O godz. 20:30 zgasną światła Ratusza, a także na Rynku, placu Cichociemnych oraz przy ul. Mickiewicza. Oprócz centrum, w akcję włączają się sklepy i galerie handlowe – Millenium Hall, Galeria Rzeszów, hipermarket Bi1, Galeria Nowy Świat, Asseco Poland i Makro Cash.

Akcja związana jest z zieloną polityką stworzoną przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Ma ona na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Skłania ona do refleksji nad zmianami klimatu.

Po raz pierwszy akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób. “Godzina dla Ziemi” w tym roku odbywa się pod hasłem: „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”.

(az)

17-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-sobote-w-rzeszowie-zgasna-swiatla-az003