REKLAMA

W sobotę utrudnienia w ruchu w związku z XXV Nocnym Biegiem Solidarności

RZESZÓW. W sobotę, 6 września w Rzeszowie odbywać się będzie XXV Nocny Bieg Solidarności. W związku z tym na drogach powstaną utrudnienia. Część ulic będzie całkowicie lub częściowo zamknięta. 

policja-rzeszów5 (1)

Podczas imprezy rozegrane zostaną trzy biegi. O godz. 16.45 nastąpi start biegu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Jego zakończenie planowane jest na godz. 17.15. O godz. 17.45 wystartują zawodnicy do biegu młodzieżowego (zakończenie biegu godz. 18.15). Bieg główny rozpocznie się o godz. 20.00.

Strat do dwóch pierwszych biegów nastąpi na Rynku. Ich trasa, o długości 2000 metrów, przebiegać będzie ulicami Mickiewicza, Kreczmera, Naruszewicza, Szopena. Z ulicy Szopena zawodnicy skręca w ulicę Lubomirskich, a następnie ulicami 3-go Maja i Kościuszki dotrą do Rynku, gdzie będzie meta wyścigu. Podczas biegów, na czas przemieszczania się zawodników, zamykane będą odcinki ulic Mickiewicza, Kreczmera, Naruszewicza do skrzyżowania z Szopena. Ulica Szopena zamknięta będzie na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Naruszewicza i Lubomirskich. Po przebiegnięciu zawodników ruch będzie przywracany.

Bieg główny również rozpocznie się na Rynku. Zawodnicy przebiegną pętlę (5000 metrów) wytyczoną ulicami Mickiewicza, Kreczmera, Naruszewicza, gdzie przed mostem skręca na bulwary. Zawodnicy obiegną Park Kultury i Wypoczynku na bulwarach, a następnie pobiegną ulicami Bulwarową, Lenartowicza, Kilara, Szopena, Lubomirskich, 3-go Maja, Kościuszki do mety na Rynku. Zakończenie biegu przewidziane jest na godz. 21.15.

Podczas tego biegu zamknięte będą ulice Mickiewicza, Kreczmera, Naruszewicza, Bulwarowa (od Szkoły Podstawowej nr 17 do skrzyżowania z Lenartowicza) Lenartowicza, fragment ulicy Kilara i starej nitki Szopena do skrzyżowania z ul. Lubomirskich. Również w tym przypadku poszczególne odcinki będą zamykane na czas przemieszczania się uczestników biegu. Po przebiegnięciu zawodników ruch będzie stopniowo przywracany.

Policja apeluje  do kierujących o skorzystanie z objazdów przez centrum miasta oraz o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, gdzie przebiegać będą trasy biegów.

Źródło: KWP

05-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-sobote-utrudnienia-w-ruchu-w-zwiazku-z-xxv-nocnym-biegiem-solidarnosci