REKLAMA

W sobotę 6. Ultramaraton Podkarpacki. Później koncert zespołu DOC. na rzeszowskim Rynku! (WIDEO)

|

W sobotę 6. Ultramaraton Podkarpacki. Później koncert zespołu DOC. na rzeszowskim Rynku! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sobotę wystartuje szósty Ultramaraton Podkarpacki. Na starcie stanie ponad 300 osób.

Przechwytywanie_63

Foto: YouTube / kanał: Ultra Run

Ultramaraton odbędzie się na dystansach 50 kilometrów, 70 kilometrów i 115 kilometrów. Trasa biegu, mającego charakter liniowy, przebiega w większości żółtym szlakiem turystycznym wokół Rzeszowa. Jest poprowadzona drogami, ścieżkami, terenami leśnymi oraz wśród pól i łąk. Rzeźba terenu jest mocno pofałdowana, urozmaicona, wymagająca kondycji. Drogi przeważnie utwardzone, liczne odcinki asfaltowe.

Startujący na 115-kilometrowej trasie ruszą z Rynku o północy, a biegacze z pozostałych dystansów rozpoczną bieg o godzinie 5:00.

Limit czasowy dla najdłuższej trasy to 18 godzin, dla 70-kilometrowej – 12 godzin, a dla 50-kilometrowej 9 godzin. Najszybsi biegacze w kategorii Open kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody. W biegu na 115 kilometrów zwycięzca otrzyma 600 złotych, drugi zawodnik 500 złotych, a trzeci 400 złotych. Na dystansie 70 kilometrów najlepsi otrzymają nagrody w wysokości 500 złotych, 400 złotych i 300 złotych. Na najkrótszej trasie nagrody pieniężne to: 400 złotych za pierwsze miejsce, 300 złotych za drugą pozycję, a 250 złotych otrzyma trzeci na mecie biegacz.

O godzinie 13:00 na rzeszowskim Rynku wystartuje Bieg Dzieci. W tym biegu mogą brać udział dzieci w wieku 4-9 lat (roczniki 2010-2015). Długość tej trasy wyniesie 400 metrów.

Biuro Zawodów Ultramaratonu Podkarpackiego będzie pracować od piąteku 26 kwietnia, od 15:00 do 22:00. Wówczas uczestnicy odbiorą pakiety startowe. Organizatorzy przewidują również dyżur nocny. Po ukończeniu biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy EKOmedal.

Na zakończenie VI Ultramaratonu Podkarpackiego organizatorzy zapowiedzieli występ zespołu “DOC.”. Muzycy zagrają koncert na rzeszowskim Rynku. Rozpocznie się on w sobotę o godzinie 17:00. Zespół DOC. stworzył hymn zeszłorocznego biegu.

 

Źródło: UM Rzeszów, facebook.com/ultrapodkarpacki

25-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.