REKLAMA

W sierpniu w Rzeszowie wystartuje 2. Liga Żużlowa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W wyniku konsultacji Głównej Komisji Sportu Żużlowego z klubami 2. Ligi Żużlowej ustalono, że pierwsza kolejka meczy na tym poziomie rozgrywek wystartuje 8 sierpnia. Oznacza to, że w sierpniu usłyszymy ryk motorów na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, gdzie będą startować zawodnicy Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

rze24_09

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Ustalenia klubów 2. Ligi są następujące: Jedziemy! Co najważniejsze: Wszystkie kluby wyrażają chęć startu w rozgrywkach – napisało w czwartek na swoim Facebooku Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.

Rozgrywki 2. Ligi Żużlowej, w której będzie występować Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, mają wystartować 8 sierpnia. Według wiceprzewodniczącego GKSŻ Zbigniewa Fiałkowskiego, wszystkie sześć klubów 2. Ligi Żużlowej wyraziło chęć startu w rozgrywkach.

Jak podaje portal sportowefakty.pl, prezes Wilków Krosno Grzegorz Leśniak poinformował, że tegoroczne zmagania 2. Ligi Żużlowej będą się składały jedynie z rundy zasadniczej – 10 spotkań (5 u siebie i 5 na wyjeździe). Obecnie trwa ustalanie telewizji, która mogłaby transmitować mecze tej ligi. Terminarz rozgrywek zostanie opublikowany w najbliższych tygodniach.

 

Kilka dni wcześniej Rzeszowskiej Towarzystwo Żużlowe poinformowało o otrzymaniu licencji Polskiego Związku Motorowego dla toru żużlowego przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie.

Do siedziby klubu dotarło pismo z Polskiego Związku Motorowego potwierdzające przyznanie licencji naszemu rzeszowskiemu owalowi. W dużym skrócie oznacza to, że tor spełnia wszystkie przepisy zawarte w Regulaminie Sportu Żużlowego PZM i do dnia 31 marca 2021 roku mogą się na nim odbywać wszelkie zawody żużlowe! Tor przy ulicy Hetmańskiej uzyskał licencję numer 661 – poinformowało na Facebooku Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.

 

30-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-sierpniu-w-rzeszowie-wystartuje-2-liga-zuzlowa-2444-00r2kc