REKLAMA

W rzeszowskim pogotowiu ratunkowym powstał pokój dla rodzin z hospicjum! (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym, będącym w strukturach Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, utworzono pokój dla rodzin. Jest to namiastka rodzinnego domu, bezpiecznej przystani, gdzie pacjenci mogą się spotkać ze swoimi bliskimi.

pokój rodzin 2

Foto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Ze względu na charakter oddziału, w którym przebywają ciężko chorzy pacjenci, często w fazach terminalnych choroby. Ważne by w takim miejscu istniało miejsce, które pozwoli na wspólne spotkania w gronie rodziny w tak dramatycznych zmaganiach i czasie ciężkiej próby. Nie w salach szpitalnych, które przypominają cały czas o chorobie, a w pokoju zaprojektowanym tak, aby choć na moment poczuć się jak w domu.

Pomoc finansowa ze strony darczyńców i ich bezinteresowna życzliwość pokazuje, że na świecie istnieją jeszcze wspaniałomyślni ludzie. 20 listopada 2019 roku Państwo Marta i Mariusz Półtorak zostali zaproszeni do siedziby WSPR w Rzeszowie, gdzie Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego- Stanisław Kruczek, Dyrektor WSPR w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski oraz Zastępca Dyrektora do spraw Lecznictwa Iwanna Demyda-Musiał wraz z całym zespołem oddziału, złożyli podziękowania za udzielone wsparcie – czytamy na stronie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

pokój rodzin 1

Źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

29-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowskim-pogotowiu-ratunkowym-powstal-pokoj-dla-rodzin-z-hospicjum-foto-8324-00r2kc