REKLAMA

W rzeszowskiej Hali Podpromie trwają IX Podkarpackie Targi Edukacyjne (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Dzisiaj od rana w rzeszowskiej hali na Podpromiu trwają dwudniowe IX Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon. Podczas targów studenci i absolwenci będą mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcą i zapoznania się ze specyfiką pracy w danej firmie. Jak mówią sami zainteresowani, targi są dobrym miejscem do poszukiwania pracy, stażu czy praktyki, umożliwiają wymianę informacji oraz wzajemnych oczekiwań.

Uniwersytet Rzeszowski  na swoim stoisku wystawienniczym zaprezentuje ofertę edukacyjną.  Podczas salonu studenci z UR będą zachęcać  do tego, aby studiować na naszej uczelni – mówi rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego – Grzegorz Kolasiński – Jednocześnie odwiedzający targi będą mogli skorzystać z doświadczenia i wiedzy zaczerpniętych podczas studiów przez naszych studentów. Ta inicjatywa pozwoli młodym ludziom wybrać kierunek oraz pokaże, iż studia to nie tylko książki, lecz także dobra zabawa i przede wszystkim mądra decyzja na przyszłość – dodaje rzecznik UR. Każdy odwiedzający natomiast stoisko WSIiZ otrzyma zestaw materiałów na temat studiów dostępnych na uczelni. Poza tym odbędą się quizy i konkursy, podczas których nagrodami będą gadżety uczelniane. Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza podczas targów do wzięcia udziału w kiermaszu książek. Będzie to prawie 4 tys. publikacji z różnych dziedzin wiedzy, np. poradniki, opracowania literackie, biografie, literatura piękna, bajki, baśnie oraz legendy. Doradcy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie pomogą określić młodzieży ich predyspozycje zawodowe a przy tym doradzą przy obraniu ścieżki kariery zawodowej, a co za tym idzie – kierunku studiów. Prezentacja nowych kierunków i specjalności, a także strzelnica elektroniczna oraz nowoczesne laboratorium kryminalistyczne to główne atrakcje stoiska WSPiANa tegoroczne Podkarpackie Targi Edukacyjne Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl przygotowała największe stoisko wystawiennicze. Dzięki temu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia bez problemów będą mogli dowiedzieć się od studentów WSPiA jak studiuje się w naszej uczelni – podkreśla rzecznik WSPiA – Przemysław Pawlak – Na odwiedzających stoisko będzie czekać wiele atrakcji m.in. prezentacja najnowocześniejszej na Podkarpaciu uczelnianej strzelnicy elektronicznej. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił, strzelając z repliki broni Glok 17 lub Beretta z symulatorem odrzutu. Ponadto przy stoisku WSPiA będzie okazja aby zobaczy część wyposarzenia laboratorium kryminalistycznego. Studencki będą mieli okazje się przekonać, w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa.
Ponadto studenci i pracownicy WSPiA zaprezentują nowe kierunki i specjalności uruchamiane przez uczelnię w 2014 r. IX Podkarpackie Targi Edukacyjne trwają w dniach 4 – 5 marca 2014 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

 

04-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowskiej-hali-podpromie-trwaja-ix-podkarpackie-targi-edukacyjne