REKLAMA

W Rzeszowie znowu zapachnie żużlem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Bardzo dobra informacja dla sympatyków rzeszowskiego żużla. Dzięki porozumieniu klubu i zawodników Stal Speedway Rzeszów wystąpi w I lidze.

foto: archiwum Rzeszów24.pl

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Rzeszowska Stal zmagała się z wieloma problemami. Największym były kwestie finansowe. Oprócz długu oscylującego wokół 2 mln złotych, klub miał spore zaległości względem zawodników – między innymi Rafała Okoniewskiego, czy Grega Hancocka. Warunkiem przystąpienia do walki w I lidze było porozumienie stron, które na szczęście dla kibiców “czarnego sportu” doszło do skutku.

Informację o tym podała 2 marca Stal Rzeszów, która zagwarantowała oficjalne podpisanie ugód między żużlowcami, a klubem. W komunikacie władze Stali podziękowały zawodnikom za wyrozumiałość. Wszystkie formalności zostały również załatwione w Polskim Związku Motorowym.

Powodem degradacji Stali z Ekstraligi były spore długi. Z pomocy wycofał się główny sponsor – PGE. Po powrocie na żużlową mapę Polski klub liczy na wsparcie miasta. Stal potrzebuje z miejskiej kasy około miliona złotych.

Już 4 kwietnia Stalowcy w meczu wyjazdowym zmierzą się z Orłem Łódź. Będzie to spotkanie inaugurujące rozgrywki.

(az)

02-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-znowu-zapachnie-zuzlem-az003