REKLAMA

W Rzeszowie uruchomiono wypożyczalnię samochodów elektrycznych na minuty!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 18 grudnia, dzięki współpracy PGE Nowa Energia z Miastem Rzeszów, firma 4Mobility uruchomiła wypożyczalnię samochodów elektrycznych na minuty. To pierwszy w Polsce carsharing z wyłącznie elektryczną flotą samochodów.

elektr2

Foto: 4Mobility / materiały prasowe

Od 18 grudnia mieszkańcy Rzeszowa mogą korzystać z 30 samochodów napędzanych energią elektryczną, które można wypożyczać na minuty. Pojazdy będą mogły bez dodatkowych opłat parkować w strefach płatnego parkowania i poruszać się buspasami. Usługa działa poprzez aplikację 4Mobility carsharing.

Miasto Rzeszów nieustannie pokazuje, że jest stolicą innowacji. Cieszymy się, że do nowoczesnych usług dla naszych mieszkańców dołącza możliwość wynajmowania samochodów elektrycznych jako uzupełnienie środków transportu dostępnych w mieście. Usługi były przygotowywane we współpracy z naszym nowym miejskim laboratorium Urban Lab, w którym realizujemy również inne innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu – mówi Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów jest kolejnym miastem, po Warszawie, Poznaniu i Trójmieście, w którym dostępne są usługi 4Mobility. Rzeszów to dla nas bardzo ważna lokalizacją ze względu na możliwość wprowadzenia projektu opartego w 100 procentach na samochodach elektrycznych. Było to możliwe dzięki infrastrukturze ładowania zapewnianej przez naszego udziałowca i partnera strategicznego, spółkę PGE Nowa Energia z Grupy PGE – dodaje Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

elektr

Foto: 4Mobility / materiały prasowe

Z pojazdów marki Nissan Leaf można korzystać po pobraniu aplikacji 4Mobility carsharing i założeniu w niej konta. Samochody są widoczne online, a płatności za usługę można dokonywać poprzez kartę płatniczą. Firma 4Mobility przygotowała dla rzeszowskich użytkowników promocję, w której za minuta jazdy Nissanem Leaf będzie kosztowała 67 groszy, a za każdy kilometr na liczniku klinci zapłacą 80 groszy. Dla przykładu, podczas trwania rabatu koszt przejazdu nowym Nissanem Leaf z Dworca Głównego do Politechniki Rzeszowskiej ma wynosić około 11 złotych.

Jako pionier rynku samochodów elektrycznych i producent najpopularniejszego modelu bezemisyjnego na świecie – Nissana LEAF – chętnie angażujemy się w działania, które pokazują, że pojazdy z napędem elektrycznym mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w takich usługach jak car-sharing. Nissany LEAF, które dołączają do floty 4Mobility w Rzeszowie, są wyposażone w akumulatory o pojemności 40 kWh, pozwalające przejechać 270 kilometrów bez ładowania. Z kolei dynamiczne silniki elektryczne o mocy 150 KM doskonale wpisują się w miejski charakter przemieszczania się, nie wpływając przy tym na środowisko ani spalinami, ani hałasem – komentuje debit w Rzeszowie Kamil Wieczorkowski, szef działu sprzedaży do firm Nissan Sales CEE.

 

4Mobility to jedna z trzech firm na polskim rynku carsharingu. Od kwietnia 2019 roku ponad 51 procent udziałów w spółce 4Mobility posiada PGE Nowa Energia, spółka z Grupy Kapitałowej PGE.

Źródło: Centrum Informacji o Rynku Energii

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-uruchomiono-wypozyczalnie-samochodow-elektrycznych-na-minuty-9786-00r2kc