REKLAMA

W Rzeszowie uczczono 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej (FOTO, WIDEO)

|

W Rzeszowie uczczono 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej (FOTO, WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Punktualnie o 8:41, przed pomnikiem katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie, kwiaty i znicze złożył zarząd województwa. W ten sposób przywołał pamięć i oddał hołd wszystkim, którzy 10 lat temu w służbie ojczyzny zginęli pod smoleńskiej oraz również tym, którzy ponieśli śmierć w katyńskim lesie w 1940 roku.

IMG_1187

Foto: Kamil Dudzik, Kancelaria Zarządu Województwa Podkarpackiego

Inaczej niż przed rokiem, bo bez duchowieństwa, posłów i senatorów, radnych wojewódzkich, asysty 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, służb mundurowych, rodzin ofiar i zaproszonych gości władze wojewódzkie uczciły rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Dziś w ciszy i odosobnieniu, bez przemówień z uwagi na panującą epidemię COVID-19.

Uroczystości przebiegły kameralnie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych. Wieńce oraz znicze w towarzystwie Ewy Leniart, Wojewody Podkarpackiego, złożył marszałek Władysław Ortyl. Po nich kolejno członkowie zarządu oraz sekretarz województwa.

W imieniu marszałka województwa, wiązanki kwiatów w hołdzie Stanisławowi Zającowi i Leszkowi Deptule zostały złożone także w Jaśle i w Mielcu.

Źródło: UMWP

Zdjęcia: Kamil Dudzik, Kancelaria Zarządu Województwa Podkarpackiego


10-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-uczczono-10-rocznice-katastrofy-smolenskiej-foto-wideo-1015-00r2kc