REKLAMA

W Rzeszowie startuje pilotażowy projekt rewitalizacji społecznej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rusza projekt pod nazwą “Prowadzenie działań rewitalizacyjnych należących do sfery społecznej procesu rewitalizacji w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasto Rzeszów do roku 2023”. Rozpoczyna się proces naboru projektów rewitalizacyjnych, które będą mogły zostać sfinansowane z mikrograntów. W Rzeszowie taki projekt jest realizowany po raz pierwszy. Operatorem regrantingu zostało Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon z/s w Rzeszowie.

240791305_1842325439305401_4991887577055861655_n
Foto: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

 

W Rzeszowie startuje pilotażowy projekt rewitalizacji społecznej. Będzie on polegał nie tylko na renowacjach budynków, ale również na przywracaniu przestrzeni miejskich do funkcji społecznych.

Regranting obejmuje osiedla: Śródmieście, Grota- Roweckiego, Piastów, Pułaskiego, 1000-lecia oraz Andersa. Projekty mogą uzyskać dofinansowanie w kwocie maksymalnej do 5 000,00 zł.

W naborze do projektu mogą brać organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne tworzone przez mieszkańców, jeżeli mają patrona w postaci NGO.

 

W szczególności rekomendowane są projekty społeczne w zakresie m.in.: przeciwdziałania bezrobociu i ubóstwu, aktywizacji ekonomicznej mieszkańców, wzmacniania procesu integracji i aktywizacji mieszkańców, rozwoju oferty rekreacyjnej, sportowej, edukacyjnej i kulturalnej, wsparcia rozwoju kapitału ludzkiego, poprawy poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego, czy zachowania i promocji niematerialnego dziedzictwa kulturalnego.

 

Centrum Poradnictwa Prawnego “Prawnikon” (Operator) zaprasza na spotkania konsultacyjne, które odbędą się:

1) 6 września – online w godzinach 17:00 – 19:00 – link do wydarzenia umieszczony zostanie na profilu facebook Operatora w dniu wydarzenia,
2) 13 września – w Urban LAB Rzeszów w godzinach 16:00 – 18:00.

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Podczas wydarzenia uczestnicy potwierdzą na liście obecności swój udział.

13 sierpnia Operator uruchomił również punkt informacyjno – doradczy. Na spotkania należy umawiać się poprzez nadesłanie zgłoszenia na adres email: prawnikon.projekty@gmail.com

Dopuszczalna jest forma zdalna (online przez zoom) oraz stacjonarna podczas spotkań bezpośrednich.

 

Nabór rusza już w połowie września, wszelka dokumentacja opublikowana zostanie do końca sierpnia 2021 roku na stronie Operatora www.prawnikon.eu

Zachęcamy mieszkańców osiedli objętych projektem do aktywnego uczestnictwa i zgłaszania swoich projektów. Rzeszów to miasto innowacji I przy tym pilotażowym projekcie czas by obywatelskość ukazała się aktywnie. Na realizację grupy będą miały maksymalnie dwa miesiące więc już teraz zachęcamy do działania – mówi Patricia Mitro, prezes zarządu fundacji Prawikon, kordynatorka projektu regrandingu.

 

Źródło: materiały prasowe

 

28-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)