REKLAMA

W Rzeszowie stanął pierwszy bezpłatny książkomat!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniła czytelnikom nowoczesne urządzenie biblioteczne. Od czwartku 10 grudnia br. mogą korzystać z książkomatu!

130992989_2765123570401836_6650657485445824395_o
Foto: Wypożyczalnia Główna Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie / Facebook

Od czwartku czytelnicy Wypożyczalni Głównej przy ulicy Dąbrowskiego 33a mogą korzystać z książkomatu. Jest to nowoczesne urządzenie pozwalające na samoobsługowy odbiór materiałów bibliotecznych przez całą dobę, także poza godzinami pracy wypożyczalni. Czytelnicy samodzielnie mogą zarezerwować potrzebne materiały poprzez stronę internetową biblioteki w katalogu on-line wybierając opcję odbioru książek, filmów, audiobooków, map poprzez książkomat.

W oparciu o takie zlecenie bibliotekarz dyżurny załaduje do skrytki wybrane zbiory. Istnieje także możliwość zgłoszenia do bibliotekarza drogą mailową lub telefoniczną zamiaru odbioru tych materiałów bibliotecznych w książkomacie, które zostały już wcześniej zamówione lub zarezerwowane i oczekują na odbiór w sposób tradycyjny – czytamy na Facebooku Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Ze względu na ograniczoną liczbę skrytek w książkomacie, czas samodzielnego odbioru materiałów wynosi 24 godziny. Czytelnik chcący odebrać materiały zdeponowane w książkomacie poza godzinami pracy wypożyczalni może wejść do biblioteki (wiatrołapu), wykorzystując zbliżeniową kartę biblioteczną, która przyłożona do czytnika elektronicznego otworzy drzwi wejściowe. Otwarcie skrytki i odbiór materiałów nastąpi po zbliżeniu karty bibliotecznej do czytnika znajdującego na panelu książkomatu.

Zapraszamy czytelników do korzystania z pierwszego w Rzeszowie i na Podkarpaciu książkomatu – zachęca Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

 

Źródło: Wypożyczalnia Główna Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie / Facebook

11-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-stanal-pierwszy-ksiazkomat-9496-00r2kc