REKLAMA

W Rzeszowie trwa montaż świątecznego oświetlenia! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 16 listopada w Rzeszowie rozpoczęto montaż iluminacji świątecznych. Miasto zapłaci za nie prawie 1,3 miliona złotych.

IMG_20201120_122912

Foto: Kacper Ciuba

1 297 658,77 zł – tyle dokładnie miasto Rzeszów zapłaci za dostarczenie i montaż iluminacji świątecznych, które w nadchodzącym sezonie zimowym roświetlą ulice Rzeszowa. Oświetlenie dostarczyła i od poniedziałku montuje firma Mulitidekor z Piastowa. Multidekor dostarczał świąteczne oświetlenie do Rzeszowa również w poprzednich latach. Przetarg na dostarczenie i montaż świątecznego oświetlenia w Rzeszowie ogłoszono jeszcze we wrześniu. Ratusz na montaż świątecznego oświetlenia chciał wydać maksymalnie 1,4 miliona złotych.

Wykonawca jest zobowiązany do montażu oświetlenia w terminie do końca listopada. Iluminacje w pełnej krasie będzie można podziwiać od 1 grudnia br. do 14 lutego 2021 roku. Demontaż ozdób ma potrwać maksymalnie 14 dni.

Jak w poprzednich latach, na rzeszowskim Rynku stanęła już 16,5-metrowa choinka imitująca świerk, a także wolnostojąca iluminacja, tym razem w formie pociągu świetlnego LED. Obecnie (20 listopada br.) trwa montaż iluminacji 3D z dwoma misiami polarnymi na tle góry lodowej, która stanie przy ulicy 3 Maja.

Iluminacji nie zabraknie na rondach. Rondo Jana Pawła II zostało już ozdobione znanym z poprzedniego roku napisem “Rzeszów”. Na rondzie Ulmów będzie można podziwiać iluminacje 3D w kształcie lampionów ze stroikiem, na rondzie Pobitno pojawią się cztery duże bombki z kokardami w kolorach: czerwonym fioletowym, niebieskim i złotym. Na skrzyżowaniu w okolicach szpitala MSWiA, a także na rondzie Kuronia i rondzie Pileckiego elementy dekoracyjne ozdobią uliczne latarnie.

Przy ulicy Marszałkowskiej, w pobliżu Galerii Rzeszów wykonawca zamontuje element 3D w kształcie otwartego prezentu z bombkami. Specjalna iluminacja pojawi się też tradycyjnie za ratuszem, na skwerze Górskiego.

Ozdobione zostaną także place – Farny i Śreniawitów, wiadukt Śląski, most Zamkowy oraz ulice: 3 Maja, Słowackiego, Grunwaldzka, Mickiewicza, Kościuszki, Sokoła, Jagiellońska, Hetmańska, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Asnyka, Grottgera, Krakowska i Poznańska. (oświetlenie na latarniach ulicznych).

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa
Oprac. i zdjęcia Kacper Ciuba


20-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-rozpoczeto-montaz-swiatecznego-oswietlenia-zdjecia-7010-00r2kc