REKLAMA

W Rzeszowie powstanie most. Będzie można przez niego przejechać?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie ma powstać most nad Wisłokiem w okolicach Żwirowni. Jak będzie wyglądał? Czy będzie można przejechać przez niego samochodem?

mm

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Pomysłodawcą jest prezydent stolicy Podkarpacia, Tadeusz Ferenc. Kładka miałaby stanowić połączenie ulic Grabskiego i Żeglarskiej. Ferenc chciały, aby przez most mogły przejeżdżać samochody o masie do 3,5 tony. Przeciwni temu są radni, którzy swoje stanowisko argumentują dodatkowym zanieczyszczeniem środowiska.

Most miałby usprawnić ruch na ul. Kwiatkowskiego i skrzyżowaniu z al. Powstańców Warszawy. Radni z klubu Rozwoju Rzeszowa twierdzą jednak, że to nie pomoże – jeszcze większe korki zaczną tworzyć się na moście. Co więcej, samochody, które tam utkną będą produkowały szkodliwe spaliny.

Pomysł radnych zakłada budowę kładki pieszo-rowerowej, z wykluczeniem ruchu samochodowego. Cel – ochrona rzeszowskiego skarbu, jakim jest środowisko naturalne rzeki Wisłok.

Jak na razie Rzeszów ma pracować nad planami budowy mostu, który powstanie jednak w dalekiej przyszłości.

(az)

02-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-powstanie-most-bedzie-mozna-przez-niego-przejechac-az003