REKLAMA

W Rzeszowie powstanie kolejny ogród kieszonkowy. Jest projekt

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt kolejnego ogrodu kieszonkowego, który powstanie w Rzeszowie, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej. – To zadanie z mojego pakietu zielonych inwestycji, który wprowadziłem do tegorocznego budżetu miasta – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

239332068_1840985269439418_247126615456289414_n

Foto: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

 

Ogród, który powstanie w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej będzie miał powierzchnię około pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie.

W ogrodzie zamontowane zostaną drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej oraz żwirowa, powstanie ścieżka „bosych stóp”.

 

Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni – zapewnia prezydent Rzeszowa.

Obecnie trwa również przetarg na wybór firmy, która w tym roku wybuduje inny rzeszowski ogród kieszonkowy – w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta.

Źródło: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa / Facebook

27-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-powstanie-kolejny-ogrod-kieszonkowy-jest-projekt-944-00r2kc