REKLAMA

W Rzeszowie powstanie 161-metrowy wieżowiec! (WIZUALIZACJA)

|

W Rzeszowie powstanie 161-metrowy wieżowiec! (WIZUALIZACJA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 161 metrów wysokości, 36 pięter – w Rzeszowie powstanie trzeci najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. To część inwestycji Olszynki Park Dewelopera Apklan.

 

Nad Wisłokiem, w okolicach Filharmonii Podkarpackiej realizowana jest inwestycja Olszynki Park. W jej ramach Deweloper Apklan wybuduje 161-metrowy apartamentowiec. Budynek będzie trzecim co do wysokości budynkiem mieszkalnym w kraju. Wyższy na ten moment jest tylko wrocławski Sky Tower (212 metrów) oraz wieżowiec Złota 44 w Warszawie (192 metry).

Olszynki Park składać się będzie z dwóch wieżowców – 36-piętrowego (161 metrów) i 18-piętrowego (78 metrów) oraz z dwóch 6-piętrowych budynków usługowych (30 metrów). Łącznie w obiektach zostaną oddane do użytku 292 apartamenty.

Wraz z kilkoma innymi budynkami wysokościowymi (aktualnie są to budynki w trakcie budowy jak również projektowane) położonymi w otoczeniu Mostu Zamkowego, ma stanowić dominantę w krajobrazie miasta i kształtować nowoczesny skyline. Lokalizacja obiektu w tym miejscu to początek procesu zwracania się miasta ku rzece poprzez tworzenie pierzei wzdłuż Wisłoka – czytamy na stronie internetowej inwestycji.

Źródło: Deweloper Apklan / Facebook, olszynkipark.pl

 

06-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-powstanie-161-metrowy-wiezowiec-wizualizacja-575-00r2kc