REKLAMA

W Rzeszowie powstaną parkingi dla rowerów?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl chce powstania parkingów na rowerów. Miałyby powstać przy urzędach, szkołach i w centrum miasta. 

Cg

foto: Rzeszów24.pl

Mieszkańcy Rzeszowa, którzy codziennie poruszają się rowerami, narzekają na brak miejsc, w których można byłoby zostawić swój pojazd. Ciężko o parking dla jednośladu pod urzędem, szkołą, czy biblioteką. Przypinanie roweru “na dziko” wiąże się niejednokrotnie z ryzykiem kradzieży.

To duży problem dla ludzi, którzy każdy dzień zaczynają od roweru – mówi w rozmowie z naszym reporterem Łukasz, mieszkaniec Rzeszowa. – Przez okres studiów dojeżdżałem rowerem na zajęcia. Ciężko było o bezpieczne miejsce do zaparkowania. Jednoślady trzymaliśmy z kolegą przed głównym budynkiem uczelni, gdzie nie trudno o kradzież. Teraz zacząłem pracę w centrum miasta i ten problem w zasadzie się nie zmienił. Ciągle trzeba kombinować, gdzie przypiąć rower i kontrolować, czy na pewno wystoi w tym miejscu osiem godzin. Nie wspomnę już o dniach, kiedy pada deszcz i rower zwyczajnie się niszczy – dodaje Łukasz.

Szacuje się, że w Rzeszowie jest ok. 10 000 czynnych rowerzystów. Bezpiecznych miejsc, w których można pozostawić rower na kilka godzin jest zaledwie 300.

W interesie rzeszowian zareagowało Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl. Chcą, aby w stolicy Podkarpacia powstało dwa tysiące nowych stojaków. Projekt zakłada także budowę 80 rowerowych wiat przy rzeszowskich szkołach.

O dalszych losach tej sprawy będziemy informować na łamach naszego portalu.

21-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-powstana-parkingi-dla-rowerow-az003