REKLAMA

W Rzeszowie powstaną dwa nowe parki kieszonkowe. Wnioski prezydenta przyjęte przez radnych

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przyjęli pierwsze wnioski prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Zgodnie z przyjętymi decyzjami, w rejonie ulicy Króla Augusta oraz Sanockiej i Ustrzyckiej powstaną dwa nowe parki kieszonkowe. W istniejących rzeszowskich parkach posadzone zostaną nowe wysokie drzewa, wybudowane będą także kolejne psie wybiegi, a w centrum pojawią się parklety miejskie.

161331907_4358524410843889_8620147276859162281_o_2

Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl

 

Miejscy radni przyjęli we wtorek pierwsze wnioski prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka do budżetu Rzeszowa.

Dwa wnioski do budżetu dotyczą powstania parków kieszonkowych. Pierwszy z nich zlokalizowany będzie w rejonie ulicy Króla Augusta i Reymonta, a drugi w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej. Kolejne wnioski dotyczą wprowadzenia do budżetu pieniędzy, które przeznaczone będą na zakup i posadzenie w rzeszowskich parkach wysokich drzew, utworzenie nowych wybiegów dla psów oraz parkletów miejskich, czyli miejsc do odpoczynku z ławkami i zielenią, które staną w centrum Rzeszowa. Na te cele zabezpieczono kwotę 1,2 miliona złotych.

Chcę, aby Rzeszów był miastem przyjaznym mieszkańcom. Wnioski złożone przeze mnie są oparte na propozycjach rzeszowian, zgłoszonych podczas kampanii i ujętych w moim programie – mówi prezydent Konrad Fijołek.

 

Prezydent Rzeszowa zawnioskował także o to, by przeznaczyć ponad 700 tysięcy złotych na wakacyjne wydarzenia, które są organizowane w mieście w ramach akcji #AtrakcjeNaWakacje.

Chciałbym podziękować radnym za przyjęcie pierwszego zielonego pakietu zadań oraz zwiększenie środków na „Atrakcje na wakacje”, czyli wydarzenia kulturalne, sportowe, które latem będą odbywać się w Rzeszowie. Po okresie pandemii stwarzanie okazji do spotkań w przestrzeni miejskiej jest bardzo ważne. A takimi okazjami do spotkań, nawiązywania relacji są wydarzenia zaplanowane w ramach „Atrakcji na wakacje” – mówił podczas sesji Konrad Fijołek.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

06-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)